Часті питання

25 Червня 2020, 13:46

Роз'яснення щодо подання та реєстрації декларації про відходи після 20 лютого

Яким чином суб’єкти господарювання можуть погоджувати розроблені ними відповідно до Закону України «Про відходи» паспорти відходів

Яким чином суб’єкти господарювання можуть дотриматись вимог щодо реєстрації об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та місць видалення відходів, якщо місцеві державні адміністрації відмовляють у затвердженні реєстрових карток та паспортів

Хто має бути платником екологічного податку за розміщення побутових відходів на полігоні у випадку, коли утворювачем побутових відходів укладено угоду на вивезення побутових відходів з комунальним підприємством

Чи відносяться місця тимчасового зберігання відходів до спеціально відведених?

Хто і за що має справляти екологічний податок за розміщення відходів?

Які операції з відходами є «розміщенням відходів»?

Яка різниця між термінами «розміщення відходів» та «зберігання відходів»? Чи є розміщенням відходів їх тимчасове зберігання до передачі на утилізацію чи видалення?

Як правильно сортувати відходи?

Усі відходи мають сортуватися за типами. В жодному разі не можна змішувати  відходи різних типів, а також викидати  їх у невідповідні контейнери для сміття. Існують два основних правила сортування, які розповсюджуються на всю вторинну сировину:

 тара має бути суха та чиста

всі упаковки необхідно щільно стискати.

Сортувати сміття необхідно за таким типами:

Макулатура – газети, книги, журнали, рекламні проспекти, паперова упаковка тощо.

Tetra Pak – вид багатошарового пакування (картон, поліетилен та фольга). Найчастіше використовується, як тара для молока та соку.

Поліетилен - усі пакети, якими ви користуєтесь у побуті щодня, одноразові рукавички в супермаркетах, упаковки від молока та стрейч плівка.

Пластик –  упаковка продуктів харчування, косметики, техніки та побутової хімії.

Метал – залізні кришки, алюмінієві та консервні бляшанки, будь-які металеві предмети.

Скло – пляшки та банки від напоїв, косметики та ліків. Підходить навіть бите скло, але його треба скласти окремо в прозору скляну банку з кришкою.

Небезпечні відходи у складі побутових – до них відносяться ртутні термометри , батарейки, люмінесцентні лампи, невикористані ліки, фарби, жири, лаки, розчинники, а, також, ABS (будь-яка стара побутова техніка, праски, навушники, телефони). Цей тип відходів в жодному разі не має потрапити у смітник.

Органічні відходи – залишки їжі рослинного походження, деревина, квіти. Якщо у вас є присадибна ділянка, то цей вид відходів можна компостувати, якщо ви живете в квартирі – то викидайте їх в спеціальний бак чи бак із загальним сміття.

Залишкові відходи – все, що залишилося від вашого сміття, після роздільного збору. засоби гігієни, упаковки та продукти без маркування, наприклад, одноразові бритви та зубні щітки, обгортки від цукерок з фольгою, вологі серветки, скотч, чеки та зламані речі.

Значна кількість відходів йде на переробку . Детальніше про пункти переробки у розділі: Де дізнатися про пункти прийому сировини?.

Викидати сортоване сміття необхідно виключно у контейнери, на яких зазначається відповідний тип відходів.

Як зменшити обсяги відходів?

Сортування та переробка сміття - це важливі методи збереження довкілля, до яких може долучитися кожен. Використовуйте товари за принципом 3R: Reduce (зменшуй споживання), Reuse (використовуй повторно) та Recycle (переробляй)

Споживайте мудро. Купуйте речі тільки якщо вони дійсно Вам потрібні. Обмежтесь у спонтанних покупках, складайте список необхідних покупок. Пам’ятайте - марнотратство погано впливає не тільки на ваш гаманець, а і на стан довкілля.

Купуйте речі, а не обгортки: Віддавайте перевагу товарам без зайвої упаковки. Відмовляйтеся від зайвого пакування, коли це можливо.

Ні одноразовим пакетам.  Екосумка - це не тільки стильно та зручно, а ще й корисно для довкілля.

Багаторазові альтернативи. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, вушні палички, соломинки, й замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.

Економте папір. Друкуйте з двох сторін, використовуйте чернетки. Віддавайте перевагу паперу, вибіленому без хлору (з маркуванням PCF) та з контрольованих насаджень (з маркуванням FSC).

Про косметику. Обирайте натуральну, а ще краще, органічну косметику, яка не містить штучних добавок і продуктів нафтохімії.

Немовлятам. Дитячі підгузки не розкладаються, таким чином, одна дитина виробляє в середньому 1000 кг сміття! Переходьте на систему природного сповивання або на підгузки, здатні розкладатися в природі.

Купуйте еко. Звертайте увагу продукцію з переробленого паперу, біо-пакети для сміття та інші товари, які не шкодять довкіллю.