Остап Семерак: «На базі прибережної акваторії Азовського моря буде створено гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Приморський»

14 Червня 2017, 15:16
Архів новин

Виступаючи під час засідання, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак наголосив, що створення заказника є частиною процесу формування національної екологічної мережі держави.

Міністр також підкреслив, що таке рішення сприятиме підвищенню екологічного  стану навколишнього природного середовища та збереженню і  відтворенню біологічного різноманіття акваторії Азовського моря.

«Створення заказника дозволить об’єднати території та об’єкти природно-заповідного фонду в екологічний коридор, сприятиме відновленню рибних ресурсів Азовського моря, підвищенню рекреаційної привабливості території і, як наслідок, спонукатиме збалансованому соціально-економічному розвитку регіону», -  сказав Остап Семерак.

Міністр розповів, що Указом передбачено оголосити заказником акваторію Азовського моря, що прилягає до адміністративних меж Приморського району Запорізької області, шириною два кілометри та навколо ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Коса Обіточна» шириною один кілометр загальною площею 13115 гектарів.

Остап Семерак додав, що територія майбутнього заповідника   має велику  видову різноманітність  флори і фауни.  Відомо, що там проживає  близько 150 видів безхребетних тварин, 80 видів риб та майже 20 видів водоростей-макрофітів. Найбільшу природоохоронну цінність акваторія заказника має для осетра російського та севрюги звичайної, які занесені  до Червоної книги України та  міжнародних Червоних переліків.

Крім того, акваторія заказника є кормовою базою  для перелітних  птахів, ареалом мешкання низки рідкісних видів флори і фауни, нерестовищем та місцем нагулу багатьох видів риб.

 «Коса Обіточна з прилеглими до неї акваторіями є одним з найбільш мальовничих та цінних природних куточків України. Цей  Указ Президента –  наша гарантія майбутньому поколінню щодо його збереження і розвитку природо-заповідних територій та об’єктів України», - сказав Міністр.

За темами