Громадська рада внесла свої пропозиції до законопроекту «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року»

11 Липня 2017, 11:35
Консультації з громадскістю Національна екологічна політика Природоохоронні програми Архів новин

6 липня 2017 року  в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі відбулось чергове  засідання Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Головним питанням порядку денного було презентація та обговорення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», які були розроблені Мінприроди  з урахуванням зауважень і пропозицій, отриманих від органів державної влади, представників Громадської ради та інших організацій.

«Мінприроди виносить на публічне обговорення довгоочікуваний законопроект. Ми чекаємо від Громадської ради узагальнених пропозицій до оновленої Стратегії  та показників оцінки її реалізації», - зазначила у своєму виступі директор  Департаменту стратегії та європейської інтеграції Леся Карнаух.

У свою  чергу,  голова Громадської ради при Мінприроди Світлана Берзіна підкреслила, що цей важливий документ є основою для національного плану дій, спрямованих на досягнення стратегічних цілей у сфері охорони довкілля.

«При підготовці пропозицій необхідно розуміти,  що у Стратегії має бути відображена мета, а практична частина їх досягнення – у плані дій, якій буде розроблятися після прийняття Стратегії», – акцентувала увагу учасників засідання голова Громадської ради, Світлана Берзіна.

Також вона наголосила,  що у Стратегії державної екологічної політики варто відобразити взаємопов’язані стратегії розвитку, а в законопроекті -  додати розділ про необхідність розробити Кабінетом Міністрів України нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього закону.

По завершенню засідання  члени та експерти Громадської ради вирішили у десятиденний термін підготувати пропозиції до проекту Стратегії та створити робочу групу на чолі з головою громадської ради, яка узагальнить та подасть напрацьовані пропозиції до Мінприроди.

Також було обговорено  результати Конференції Сторін Базельської, Роттердамської та Стокгольмської конвенцій та  ухвалено низку рекомендації для Мінприроди.

Крім того Громадська рада підтримала рішення, напрацьоване за результатами  розширеної наради в Мінприроди, яка відбулася 25 травня за участю представників Громадської ради, Мінекономрозвитку, Держпродспоживінспекції, Антимонопольного комітет,  національних виробників екопродукції, спілок споживачів та експертних організацій, щодо необхідності скасування Технічного регламенту з екологічного маркування, як документу що створює бар’єри в міжнародній торгівлі, не відповідає вимогам чинного законодавства у сфері технічного регулювання та  сталій світовій практиці застосування екологічного маркування згідно  з міжнародними стандартами. На заміну Технічного регламенту, з метою посилення контролю за безпідставним застосуванням екологічного маркування, Громадська рада рекомендує внести зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері захисту споживачів, реклами тощо.

Також, зважаючи на  прийняття Закону України «Про оцінку впливів на довкілля», Громадська рада вирішила активізувати роботу з Мінприроди,  в частині, що стосується інформування заінтересованих сторін про положення закону та  підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення його реалізації.

 

За темами