Новим ділянкам Букових пралісів Карпат надано статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

13 Липня 2017, 14:09
Регуляторна діяльність Міжнародна діяльність Природоохоронний нагляд Природно-заповідний фонд Архів новин

Національні  природні парки «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природні заповідники «Горгани» і «Розточчя» включено до  переліку об’єктів світового надбання ЮНЕСКО.

7 липня 2017 року на 41-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що відбулась у м. Краків (Республіка Польща), прийнято рішення про включення до складу українсько-словацько-німецького об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» 63 ділянок давніх букових лісів з 10-ти європейських країн.

Нагадаємо, що букові праліси Карпат у складі найбільш цінних природних ділянок Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку та словацького національного парку «Полонини»  було визнано ЮНЕСКО у 2007 році та розширено за рахунок німецьких бучин у 2011 році.

Цього  року  до  об’єктів світового надбання  разом із  буковими осередками з Албанії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Італії, Румунії, Словенії, Іспанії доповнено українськими ділянками, які охороняються в національних природних парках «Синевир», «Зачарований край» і «Подільські Товтри» та природних заповідниках «Горгани» і «Розточчя».

Варто відзначити, що світовому визнанню передувала злагоджена і конструктивна багаторічна робота  єдиної команди цілої низки європейських вчених, у тому числі з Карпатського біосферного заповідника і за підтримки Дунайсько-Карпатської програми WWF, у координації з Міністерством екології та природних ресурсів України.

Формування  транснаціонального об’єкта «Давні і первозданні букові ліси Карпат та інших регіонів Європи» (Ancient and Primeval Beech Forests of the Carpathians and Other Regions in Europe) є свідченням виняткової еволюції та впливу букових екосистем в Європі після останнього Льодовикового періоду.

За темами