Остап Семерак та Надзвичайний і повноважний Посол Австрії обговорили можливість посилення співпраці між країнами у питаннях охорони довкілля

24 Липня 2017, 14:18
Новини Міжнародна діяльність Євроінтеграція Діяльність міністерства
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зустрівся з Надзвичайним та повноважним Послом Австрії в Україні пані Герміне Поппеллер. Зокрема, сторони обговорили стан імплементації права ЄС у сфері охорони навколишнього природного середовища.
 
Остап Семерак зазначив, що вперше за 25 років український уряд визначив питання охорони довкілля одним із важливих пріоритетів державної політики. 
У цьому контексті Остап Семерак наголосив на важливості реформування існуючих нині в Україні органів природоохоронного нагляду та контролю і створення натомість структур, які б відповідали сучасним вимогам та могли використати на практиці кращий досвід ЄС у питаннях охорони довкілля.
 
Окремо сторони обговорили перспективи українського ринку відновлювальної енергетики для австрійських інвесторів. Остап Семерак зауважив, що Австрія запроваджує велику кількість сучасних технологій у цій сфері, які б могли бути цікавими для України у питаннях посилення позицій щодо енергоефективності та енергетичної незалежності нашої країни. Він наголосив, що український уряд максимально спрощує умови для ведення бізнесу та закликав австрійських інвесторів інвестувати в  «зелені проекти» на території України.
 
Особливу увагу Надзвичайний та Повноважний посол Австрії звернула на проблеми стану навколишнього середовища на території Донбасу.
 
Водночас Остап Семерак запевнив, що для України є вкрай важливою  екологічна реабілітація власних територій, які постраждали у результаті бойових дій. Він також висловив сподівання, що Австрія як головуюча країна в  Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) буде надалі стояти на позиціях деескалації конфліктів, відновлення міждержавної довіри, що є важливим елементом для подальшого становлення та запровадження у світі моделі сталого розвитку.
 
Також  у ході візиту відбувся обмін думками щодо перспективних напрямків міжнародного співробітництва між Україною та Республікою Австрія, зокрема, у питаннях охорони довкілля та  можливості реалізації спільних природоохоронних проектів.
 
За темами