У Мінприроди працюють над реалізацією Національного плану щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням

5 Вересня 2017, 17:27
Архів новин

За ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України  в  Києві відбулась міжвідомча експертна нарада з  представниками центральних органів виконавчої влади, наукових та освітніх установ  щодо плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

Нарада   була організована за  підтримки Секретаріату Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО ООН) та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН).

За словами заступника Міністра Василя Полуйка, під час зустрічі  обговорили стан виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, затвердженого розпорядженням КМУ, та відповідних міжнародних зобов’язань.

«Стан українських земель вимагає терміново переглянути підходи до їх використання. І Україна активно має розпочати роботу над формуванням  добровільних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель відповідно до їх національних  обставин і пріоритетів розвитку», - підсумував Василь  Полуйко.

За його словами,  під час наради обговорено  питання проведення рекультивації  площ  торфовищ,  розвитоку водної меліорації та використання зрошуваних угідь.

Нагадаємо, що  відповідно до Конвенції ООН про боротьбу  з опустелюванням в Україні реалізується   Програма підтримки  встановлення  національних цілей щодо  досягнення нейтрального рівня  деградації земель до якого долучилося вже 108 країн.

Основне її  завдання - до 2030 року боротися з опустелюванням, відновлювати деградовані  землі та ґрунти, включаючи  землі,  уражені  внаслідок опустелювання, посух і повеней та прагнути досягти  нейтрального рівня  деградації  земель у світі.

За темами