Енергетичне співтовариство опублікувало прес-реліз за підсумками першого засідання групи кліматичних дій, де Україна тепер співголовуватиме

6 Вересня 2017, 15:36
Новини Міжнародна діяльність Атмосферне повітря Діяльність міністра Природоохоронні програми

Енергетичне Співтовариство на своєму офіційному сайті опублікувало прес-реліз за підсумками створення робочої групи з питань клімату,  співголовою якої став Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.  

У Секретаріаті Енергетичного Співтовариства 5 вересня відбулося перше засідання Групи Кліматичних Дій (Climate Action Group) Енергетичного Співтовариства. У ньому взяли участь Міністри Енергетичного Співтовариства Договірних Сторін та країн-наглядачів, представники Європейської комісії, аналітичних центрів, міжнародних фінансових організацій та громадянського суспільства. Співголовами групи були призначені Конні Хедегорд, Голова Ради Фонду КР, колишній Комісар ЄС з питань клімату та Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України в контексті питань кліматичних заходів.

Під час вступного слова міністр Остап Семерак заявив: "Створення Групи Кліматичних Дій в рамках Енергетичного Співтовариства є своєчасною і необхідною ініціативою. Незважаючи на те, що взаємозалежність між зміною клімату та енергетикою є очевидною - оскільки енергетичний сектор є одним з основних джерел викидів парникових газів - у Договірних Сторін, цей зв'язок потребує подальшого посилення за допомогою конкретних засобів та інструментів для успішного вирішення існуючих кліматичних умов та екологічних проблем. Група Кліматичних Дій проконтролює, щоб ці виклики були досягнуті завдяки сприянню розробці та реалізації кліматичної політики на основі найкращих прикладів ЄС".

Співголова Конні Хедегорд зазначила: "Створення простору для нового натхнення і відкритої дискусії між Міністрами енергетики та клімату є питанням дуже важливим. Наша мета - розірвати менталітет локального характеру, ділитися досвідом та надихнути один одного на надання економічно обґрунтованих пропозицій щодо перехідної енергетики».

На інавгураційній нараді Група схвалила свою програму роботи, в якій окреслено заходи, що забезпечують включення зобов'язань, пов'язаних із кліматом у різні сектори та спрощують обов'язки звітності щодо використання поновлюваних джерел енергії, енергоефективності та викидів парникових газів. Група також погодилася зосередити увагу на підготовці до майбутніх зустрічей Конференції Сторін (КС) РКЗК ООН, яка проходитиме в листопаді 2017 року.

Група Кліматичних Дій, схвалена Першою неофіційною радою Міністрів енергетики та навколишнього середовища у червні 2017 року, є платформою співпраці для представників Міністерств та відомств Енергетичного Співтовариства, які відповідають за енергетику, зміну клімату та навколишнє середовище. Його основною метою є сприяння розвитку кліматичної політики, перенесення відповідного законодавства в національне законодавство, підтримка його ефективної реалізації та розробка цілей 2030 для Договірних Сторін Енергетичного Співтовариства.

Ознайомитися з оригіналом тексту, опублікованого англійською мовою,  можна за посиланням:

https://www.energy-community.org/news/Energy-Community-News/2017/09/05.html

За темами