Остап Семерак: «Французька компанія підтвердила готовність працювати на українському ринку відновлювальної енергетики»

27 Жовтня 2017, 20:02
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Одна з найбільших компаній Франції Engie SA зацікавлена вкладати  інвестиції у будівництво  сонячної електростанції на території зони відчуження. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак за результатами сьогоднішньої зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  з президентом ради директорів Engie Ізабель Кошер.

Він нагадав, що французька компанія звернулася до українського Уряду після того, як було оголошено про намір розвивати відновлювальні джерела енергії в Чорнобильській зоні.  

"Вже зараз у зоні відчуження  українські та французькі фахівці ведуть роботи з підготовки техніко-економічного обґрунтування проекту, які мають бути закінчені до кінця року.  Сьогоднішній візит до Києва представників Engie SA підтверджує, що переговори проходять успішно і мають підтримку з боку українського Уряду», - сказав  Остап Семерак, зазначивши,  що  раніше Engie SA спільно із Урядом Франції  виділа кошти на проведення першого  техніко-економічного обґрунтування для вивчення можливостей розвитку відновлювальної енергетики в зоні відчуження.

Водночас він переконаний, що ефективна реалізація   проектів відновлювальної енергетики на території зони відчуження має важливу соціально-економічну складову для подолання наслідків аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, у 2016 році Міністерство екології та природних ресурсів ініціювало  створення у межах Чорнобильської зони відчуження так званої зони спеціального промислового, де заплановано розміщення Парку сонячної енергетики із об’єктами відновлювальних джерел енергії.  Зокрема, проект був представлений потенційним інвесторам на Українсько-канадському бізнес-форумі, який відбувався  20 червня 2016 року в м. Торонто (Канада).

Протягом 2016 - 2017 років Уряд здійснив комплекс заходів, спрямованих на подальшу реалізацію проектів відновлювальної енергетики на території зони відчуження.

За темами