Остап Семерак розповів, коли Уряд розгляне перший пакет законодавчих змін у сфері надрокористування

23 Листопада 2017, 18:06
Новини Вивчення та раціональне використання надр

Робоча група  з питань вдосконалення системи надрокористуванння при Мінприроди розробила та на початку жовтня винесла  на громадське обговорення перший пакет законодавчих змін для геологічної галузі. Про це повідомив Міністр  екології та природних ресурсів Остап Семерак під час наради під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо розвитку газовидобувної галузі України.

За словами Міністра екології, більшість нормативно-правових актів, які донедавна регулювали сферу надрокористування, є застарілими та не відповідають потребами національної економіки.

«Ми створили робочу групу з питань вдосконалення системи надрокористуванння. До роботи були залучені представники галузі, парламенту та колеги з Уряду.  Нам вдалося напрацювати перший пакет змін до законодавства у сфері надрокористування. Запропоновані документи обговорені   з  громадськістю та суб’єктами надрокористування і направлені на погодження до центральних органів виконавчої влади. Після  погодження ми готові винести  цей пакет документів на розгляд Уряду», - сказав Остап Семерак.

Зокрема,  Мінприроди ініціювало визначення чіткого переліку геологічної інформації та створення реєстру геологічної інформації, до якого буде внесено відомості про всю геологічну інформацію. Також суб’єкти господарювання зможуть розпоряджатись власною вторинною геологічною інформацією без погодження із Держгеонадрами.

Нагадаємо, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак раніше ініціював оновлення законодавчої бази з регулювання сфери надрокористування.   Крім того, у 2017 році були ухвалені нові Правила розробки нафтогазових родовищ України, які замінять застаріли радянські документи 80-х років.

 

 

За темами