Екологічна політика України спрямована на збереження природного біорізноманіття в Дунайсько-Карпатському регіоні

24 Листопада 2017, 16:48
Новини Природно-заповідний фонд

Україна змінює підхід до розвитку природоохоронної сфери,  до європейських норм і стандартів та прискореними темпами виконує всі зобов’язання в природоохоронній сфері взяті відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Про це заявив заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко виступаючи  на конференції  в Брюсселі, присвяченій боротьбі з браконьєрством та незаконними рубками в Дунайсько-Карпатському регіоні.

За словами  Василя Полуйка, для підвищення  ефективності боротьби  з браконьєрством та незаконними рубками  в Дунайсько-Карпатському регіоні України було зроблено ряд  законодавчих кроків.

Зокрема,  прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу», який запроваджує в травні-червні в місцях масового розмноження та вирощування потомства тваринами «сезоннів тиші», посилення охорони середовищ існування тварин в об’єктах природно-заповідного фонду, заборону використання для добування тварин електрогону, петель, самоловів, самострілів. Прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі», а також  ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин», якими підвищено розмір штрафів за порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин, незаконне вивезення з України і ввезення на її територію об'єктів тваринного і рослинного світу, засмічення лісів відходами, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тощо.

Крім того,  Верховна Рада України схвалила ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», відповідно до якого має бути суттєво поліпшено збереження старовікових лісів, у тому числі букових природних лісів.

«Це лише початок транскордонного співробітництва  щодо збереження Карпатсько-Дунайськго регіону. Попереду - просування систем відстеження, посилення системи громадського моніторингу незаконних дій, крім того, велика робота буде проводитися для підвищення екологічної свідомості українців, прихильності до охорони природи серед поліції та широкої громадськості», - зазначив Василь Полуйко.

Довідково:

До Дунайсько-Карпатського регіону входять 19 країн, зокрема Польща, Словаччина, Угорщина, Хорватія, Боснія та Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Румунія, Болгарія, Молдова та Україна. Більше двох третин популяцій великих м'ясоїдів Європи - ведмедів, вовків та рисей - живуть у Карпатах. Цього літа близько 5,5 тис. га букових незайманих пралісів Карпат та Поділля в Україні та 24 тис. га старовікових лісів у Румунії були визнані об'єктами всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що зберігають неймовірні природні багатства.

За темами