Післядипломна освіта стала доступною для працівників заповідної справи України

22 Грудня 2017, 14:33
Новини Діяльність міністерства Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

18 грудня поточного року розпочалися перші курси підвищення кваліфікації з екології для керівних працівників установ природно-заповідного фонду у рамках виконання Закону України «Про природно-заповідний фонд України» за дорученням Міністерства екології та природних ресурсів України в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління. В цілому, перші курси охопили більше половини керівних працівників національних природних парків, заповідників та ботанічних садів.

На навчальні курси прибули директори та керівники профільних підрозділів установ природно-заповідного фонду у сфері підпорядкування Мінприроди України, зокрема Карпатського біосферного заповідника, національних природних парків: Яворівського, Мезинського, «Бузький Гард», «Кременецькі гори». Лекції читають провідні фахівці та науковці в галузі екології та заповідної справи України.

Перед слухачами 19 грудня виступив директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Клід Віктор Васильович, який, привітавши присутніх зі святом Святого Миколая, коротко зупинився на питанні післядипломної освіти керівних працівників установ природно-заповідного фонду міністерства та інших питаннях діяльності їх адміністрацій.

Програма перших курсів підвищення кваліфікації з екології була розроблена Державною академією у співпраці з спеціалістами Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду.

Це свідчить про початок великої спільної роботи у сфері розбудови післядипломної освіти та підвищення якості управління на теренах заповідних установ України. Опрацьовуються спеціальні курси для профільних спеціалістів цих установ: з питань організації та ведення науково-дослідних робіт, еколого-освітньої діяльності, функціонування служби державної охорони, інвентаризації об’єктів рослинного та тваринного світу, природних оселищ, навчання спеціалістів ГІС технологій.

На виконання доручення міністерства Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління скеровує максимальні зусилля на поєднання кращого українського та європейського досвіду та закликає долучитися до цього процесу німецько-український Проект «Підтримки природно-заповідних територій України».

За темами