Науковці вперше провели дослідження та облік гнізд хижих птахів на південному сході зони відчуження

5 Лютого 2018, 18:25
Новини Природно-заповідний фонд

Другу половину січня фахівці Державної науково-дослідної установи «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» (ДНДУ «Чорнобильський центр») та Центру досліджень хижих птахів присвятили пошукам місць гніздування хижих птахів та чорного лелеки на південному сході зони відчуження.

«Ми відшукали гнізда птахів і зробили попередні оцінки щодо їх чисельності. Коли вони повернуться після зими, зможемо визначити їх видову приналежність та побачити, які з гнізд вже покинуті, і тоді матимемо чіткішу картину видового різноманіття хижих птахів у зоні відчуження. Можливо, нам вдасться зафіксувати нові рідкісні види або задокументувати збільшення кількості вже відомих», - розповідає заступник директора ДНДУ «Чорнобильський центр» Сергій Гащак.

За даними дослідників, у ході експедиції вдалося знайти п’ятеро гнізд чорного лелеки та двадцять одне гніздо хижих птахів, у тому числі одне з них належить орлану-білохвосту і троє чи четверо – великому підорлику. До того ж фахівці зафіксували три місця гніздування сичика-горобця, присутність якого в зоні відчуження було доведено рік тому.

За словами фахівця Центру досліджень хижих птахів Сергія Домашевського, дослідженням сприяла сама природа. Міцна крига на болотах та трисантиметровий шар снігу дозволили ученим дістатися найвіддаленіших куточків лісу.

А ще вченим вдалося натрапити на деяких представників фауни, що зимують у зоні відчуження. Серед них орлан-білохвіст, рябчик, тетерук та пугач.

 

Фото Сергія Домашевського

За темами