Учасники Координаційної Рамсарської Ради обговорили перспективи збереження в Україні водно-болотних угідь міжнародного значення

6 Лютого 2018, 12:09
Новини Природно-заповідний фонд

2 лютого 2018 року з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь в Мінприроди відбулося засідання Координаційної Рамсарської Ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України.

Під час засідання,  в якому взяли участь близько 40 представників органів державної влади, громадських та наукових організацій, було схвалено  Національний звіт та визначено подальші перспективи впровадження Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів.

Серед пріоритетних питань з імплементації Рамсарської конвенції залишається внесення українських водно-болотних угідь до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення, зокрема на засіданні запропоновано внести до зазначеного списку Заплаву річки Удай.

За словами директора Департаменту  екомережі  та природно-заповідного фонду Віктора Кліда, протягом 2018 року передбачається, що Секретаріат Рамсарської конвенції надасть міжнародний статус 10 українським водно-болотним угіддям. Серед них є високогірні болота в Карпатах, витоки та долини річок, острови на Дунаї. Також широко обговорювалися питання впровадження Рамсарської конвенції у Північному Причорномор’ї та регіоні дельти Дунаю.

Крім того,  враховуючи, що Секретаріатом Рамсарської конвенції лозунгом 2018 року проголошено «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст»,  обговорили і питання необхідності інтеграції водно-болотних угідь до систем планування розвитку населених пунктів.

   Природознавці, зокрема, відзначили  негативні тенденції збільшення антропогенного навантаження на водно-болотні угіддя, забудову і розорювання прибережних захисних смуг, а також необхідність  контролю за розповсюдженням  чужорідних видів флори і фауни.

За темами