Остап Семерак: «В України буде створено 5 міжрегіональних територіальних округів Держекоінспекції»

21 Лютого 2018, 17:48
Новини Діяльність міністерства

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  переконаний, що схвалена Урядом Концепція, якою передбачено створення нової інтегрованої природоохоронної системи, кардинально змінить підхід до здійснення функцій нагляду і контролю за дотриманням законодавча у сфері довкілля.

Про це він сказав сьогодні, коментуючи схвалення  Урядом Концепції реформування системи державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища.

«Реформування природоохоронної сфери триває. Сьогодні на засіданні Уряду ми дали старт – практичній реалізації   реформи  державного нагляду у сфері довкілля. Створення 5-ти міжрегіональних територіальних округів  замість 12  територіальниї  органів Держекоінспекції  дасть можливість оптимізувати структуру та  підвищить ефективность та якості роботи екоінспекторів», - розповів Остап Семерак.

За його словами, в перший пілотний проект реформи  увійшли:

•   м. Київ та Київська область - Державна екологічна інспекція Cтоличного округу

•  Івано-Франківська та Чернівецька області - Державна екологічна інспекція Карпатського округу

•    Полтавська та Черкаська області - Державна екологічна інспекція Центрального округу

•    Житомирська та Рівненська області - Державна екологічна інспекція Поліського округу

•  Державна екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу (Держекоінспекція м. Севастополя,  АРК Крим, Азовсько-Чорноморська Держекоінспекція та  Держекоінспекція Північно-Західного регіону Чорного моря).

«На жаль, за всі ці роки, коли питання довкілля в держави були на останніх позиціях, в усіх куточках країни накопичилася велика кількість глобальних екологічних проблем. Сьогодні їх вирішення та й в цілому національна безпека України, залежить він ефективної роботи контролюючого за дотримання природоохоронного законодавства органу. Всі прийняті рішення спрямовані на  формування дієвої природоохоронної системи в Україні», - сказав Остап Семерак. 

За темами