Остап Семерак: «Мінприроди спільно з ОБСЄ проведе моніторинг Сіверського Дінця»

20 Квітня 2018, 14:06
Новини Екологічний моніторинг в зоні АТО

Мінприроди зацікавлене у розширенні співпраці з міжнародним співтовариством в екологічній оцінці та аналізі, оцінюванні та зменшенні екологічних наслідків, що виникають у результаті військового конфлікту на Сході України. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Зокрема, він відзначив успішний попередній досвід проведення спільного з ОБСЄ моніторингу екологічної ситуації на Донбасі та повідомив про продовження  співпраці із цією організацією.

«Я вдячний Координатору проектів ОБСЄ в Україні за постійну підтримку та допомогу. Також ми вже почали планувати майбутні дії, зокрема спільно з ОБСЄ. Наступний спільний проект буде продовжувати здійснювати оцінку та моніторинг, а також буде реалізовувати пілотний проект, спрямований на імплементацію acquis ЄС у водному секторі, передбаченому Угодою про асоціацію», - повідомив Остап Семерак.

Як уточнив Міністр, пілотний проект має розпочати комплексну оцінку екологічного стану басейну річки Сіверський Донець – найбільшої водної артерії на Сході України, що є першим кроком у підготовці Плану управління басейном річок відповідно до вимог ЄС.

«Вважаю, що це гарне поєднання реагування на невідкладні потреби та системні реформи, пов'язані з виконанням Угодою про асоціацію», - резюмував Остап Семерак.

Крім того, він повідомив, що на початку квітня на Донеччині було відкрито перший автоматизований пост контролю поверхневих вод в басейні Сіверського Дінця, що дає змогу в режимі реального часу відстежувати зміни стану якості води  за 14 показниками. 

Загалом до кінця року планується відкриття ще 8 таких постів для контролю якості води на найбільших річках Донеччини.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року Мінприроди та ОБСЄ оприлюднили результати спільного дослідження екологічної ситуації на непідконтрольних Україні територіях. Зокрема, тоді експерти відзначали, що повністю  не працює система водовідведення від Єнакієва до Горлівки, у районі Первомайська, частково в Донецьку, Макіївці, Шахтарську та Торецькому.

Окрім того, тоді було зафіксовно значне перевищення концентрації азоту і фосфору зафіксовано в річках Кальміус, Кальчик, Сіверський Донець та Клебан-Бик.

За темами