Микола Кузьо: «В Україні на найбільших річках розпочато практичне впровадження європейського принципу басейнового управління»

23 Травня 2018, 18:10
Новини Євроінтеграція Діяльність міністерства

Україна запроваджує на практиці управління  водними ресурсами за басейновим принципом,  як це і було передбачено Угодою про асоціацію із ЄС. Про це в інтерв’ю ІА «УНІАН»  розповів заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо.

Він нагадав,  що до цього часу  управління водними ресурсами в Україні  здійснювалось за адміністративно-територіальним поділом, де провідну роль відігравали обласні управління водних ресурсів, підпорядковані Держводагентству. Новою системою передбачено запровадження гідрографічного і водогосподарського районування території України.

«Ми управляли нашими водними ресурсами за старим радянським адміністративним підходом, коли кожен район сам собі управляє, а інтегрованого управління немає. Зараз це починає впроваджуватися на практиці.  Ми  зараз запроваджуємо басейновий принцип управління  на всіх басейнах по Дніпру, по Дністру, по Західному Бугу», - пояснив Микола Кузьо.

Крім того, Мінприроди спільно із ОБСЄ планує найближчим часом розпочати впровадження нової системи управління на річці Сіверський Донець, яка є найбільшим джерелом водопостачання для східних регіонів України.

«Спільно з ОБСЄ будемо починати впроваджувати інтегроване управління басейном Сіверського Донця та проведемо комплексну оцінку екологічного стану басейну річки для того, щоб системно підійти до управління річкою, як це робиться в країнах Європейського Союзу», - пояснив Микола Кузьо.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада, виконуючи вимоги Угоди про асоціацію із ЄС, перевела систему управління водними ресурсами України на басейновий принцип. За відповідний законопроект №3603 у другому читанні та в цілому проголосували 234 народні депутати.

За темами