Остап Семерак: "Україна зобов’язалася до 11% збільшити частку відновлюваної енергетики до 2035 року"

20 Червня 2018, 17:30
Новини Діяльність міністра Діяльність міністерства

Ухвалена Урядом Енергетична стратегія передбачає, що до 2035 року частка відновлюваних джерел в українській енергетиці буде становити 11%. Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у програмі  "Бацман"  на "112 Україна".

"У новій Енергетичній стратегії, яку схвалив Уряд, стоїть завдання, щоб відновлювальні джерела енергії в Україні у 2035 році були на рівні 11% виробництва. Сьогодні відновлювальні джерела енергії - це 1 чи 2%", - пояснив Міністр.

Він зазначив, що це передбачає декарбонізацію економіки і зокрема, непросте завдання скоротити використання викопних вуглеводнів  в Україні.

«Це означає поступову відмову від вугілля і  збільшення інвестицій у сонячні, вітряні електростанції. Ті, хто інвестує в енергетику і має там великі капітали, вже сьогодні інвестують також у відновлювальну енергетику. Насправді вона є прибутковою», - сказав Остап Семерак.

При цьому він зазначив, що цей перехід не буде простим для України, оскільки є велика кількість зацікавлених людей, які звикли інвестувати у викопні джерела енергії.

«Завдання, яке стоїть перед нами, дуже амбітне. Потрібно робити серйозні кроки», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів України.

Нагадаємо, 6 червня 2018 року Кабінет Міністрів України схвалив План заходів з реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року «Безпека, енергоефективність та конкурентоспроможність». Головну увагу в документі приділено реформам ринку електричної енергії, ринку газу та вугільної галузі. Зокрема, зниження енергоємності економіки у два рази до 2030 року та збільшення українського виробництва як традиційних, так і альтернативних джерел енергії.

За темами