Ківерцівський НПП «Цуманська пуща» облаштувало екологічну галявину «Живи в Еко Стилі» на фестивалі «Холодний Яр»

11 Липня 2018, 17:44
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

На Фестивалі нескореної Nації «Холодний Яр», що на Черкащині, протягом 3-х днів (6-8 липня) діяла екологічна галявина «Живи в Еко Стилі». Робота галявини була присвячена Дню працівника природно-заповідної справи, адже на території комплексної пам'ятки природи загальнодержавного значення Холодний  Яр проводиться створення національного природного парку «Холодний Яр». Громадськість дуже зацікавлена і хоче детальніше дізнатися про цей процес, тому програма екогалявини була дуже насиченою.

На запрошення Міністерства екології та природних ресурсів України однією з організаторів галявини була Юлія Грицюк – заступник начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Ківерцівського НПП «Цуманська пуща». Вона розпочала програму екогалявини із виступу на гутірковій сцені на Маляровому джерелі. Її тема звучала так: «Екотуризм і як з ним упоратися». Юлія розповіла про важливість екотуризму, його розвитку по Україні, власний досвід та порівнюючи НПП «Цуманська пуща» та проектований НПП «Холодний Яр» пояснила своє бачення рекреаційної діяльності на вищеназваних територіях. Запропонувала прокладати еколого-патріотичні стежки та маршрути обгрунтовані на основі творів Василя Шкляра «Залишенець» та Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр». Символічно було те, що наступним виступав пан Василь Шкляр.

Галявина діяла на гарному сонячному майданчику, який прикрасили фотозоною, стендами Мінприроди про національні парки України, фотосушкою від Юлії Грицюк та Ольги Галушко.

7 та 8 липня від екогалявини відбулись дві екскурсії до дуба Максима Залізняка, які провела Ольга Галушко - екскурсовод у філіалі "Холодний Яр" НІКЗ "Чигирин", активна прихильниця створення національного парку та головний організатор галявини.

7 липня на галявину завітав чудовий український музикант, лідер гурту «Тінь Сонця», географ – Сергій Василюк. Для прихильників він підписував екоторбинки та висловлював позицію на захист природи Холодного Яру. Після автограф-сесії відбувся майстерклас по розпису торбинок фарбами для тканин під супровід лекції про шкідливість пластику та потребу у зменшенню його споживання кожною людиною.

Наступним став виступ Максима Колісника - комерційного директора ПП "Спецелектромонтаж" на тему: «Альтернативні джерела енергії». Спікер розповів про важливість сонячних батарей як альтернативних та заощадливих для бюджету джерел електричного струму. Також він продемонстрував їх зразки і детально розповів про їх роботу.

Цікаві гутірки продовжив гість із Києва - координатор розвитку мережі Зелених шляхів (Greenways) Української асоціації активного та екологічного туризму - Сергій Підмогильний, із темою: «Території природно-заповідного фонду України - простір для мандрівників та можливості для розвитку громад і локального бізнесу». Спікер на прикладах пояснив як місцеве населення може розвивати зелені садиби, заробляти і популяризувати свій регіон.

Про проблему вирубки лісів в Україні  і як кожен може стати частиною рішення цієї проблеми розповідала Омельчук Оксана - активістка проекту  "Збереження старовікових дубових лісів Київського Полісся, як оселищ видів Червоної книги України". Лектор зауважила, що і на території Холодного Яру проводяться рубки, які потрібно постійно моніторити.

В заключний день фестивалю програма екогалявини теж була дуже насиченою. Підтримати природоохоронців Холодного Яру прийшов Андрій Середа – фронтмен культового гурту «Кому Вниз» із іншими музикантами гурту. Він також підписував екоторби, а опісля весь  гурт взяв участь у флешмобі #Я_за_збереження_Холодного_Яру і ввечері зі сцени пан Андрій повторив цей заклик!

8 липня завітала представниця Мінприроди - Анастасія Драпалюк, яка протягом декількох років працює над створенням НПП. Тема її гутірки: «Заповідна справа в Україні». Анастасія розповіла про важливість створення нових об’єктів ПЗФ.

Про екосистемні послуги та цінність національних парків України на прикладі "Голосіївського" (в гривнях) розповів екоактивіст із ГО «Друге життя» Андрій Хрутьба. Веселе інтерактивне заняття Андрія дуже сподобалось підліткам, які взяли активну участь.

Від місцевих жителів виступив Максим Сорочан - еколог, помічник депутата Черкаської обласної ради Сергія Воронова, розповів про екологічні проблеми Черкащини, визначення та варіанти їх вирішення. Всі присутні активно обговорювали ці важливі питання.

Завершила всю програму Юлія Грицюк і нетривалою гутіркою на тему: «Природоохоронні території для нинішніх і майбутніх поколінь». Основною її тезою було те, що національні парки – власність української нації і теперішнє покоління зобов’язане їх передати майбутнім нащадкам, зберігши і примноживши їх багатство.

Екогалявина активно долучилась до збору коштів на благодійність – всі екоторби та фото віддавались за символічні кошти, які скидались у загальну фестивальну скриньку.

Всі учасники екогалявини «Живи в Еко Стилі» переконані, що національному природному парку «Холодний Яр» бути!

 

За темами