Модернізація зрошувальних систем України розпочнеться із Одещини

20 Серпня 2018, 10:59
Новини

Відбулося стартове координаційне засідання представників ЄБРР, Мінприроди, Мінагрополітики, Держводагентства, Н2Офісу, а також компаній-учасників консорціуму, які проводять технічне дослідження реалізації першого пілотного проекту реконструкції зрошувальних систем в Україні.

Першою об’єктом, з якого розпочнеться модернізація, стане Нижньодністровська зрошувальна система на Одещині. Згодом отриманий досвід буде поширено на модернізацію інших зрошувальних систем, які  здебільшого зосереджені на півдні України.

Проект реалізується у рамках співпраці Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Мінприроди. Загальну координацію спільних зусиль за цим проектом доручено здійснювати Н2Офісу.

На даному  етапі погоджено виконання базового технічного та енергетичного дослідження Нижньодністровської зрошувальної системи, а також розробку Програми пріоритетних інвестицій.

Технічне дослідження проекту проводить консорціум компаній: «RAMBOLL Danmark A/S» (Копенгаген, Данія), ТОВ «ЕСКО Екологічні Системи» (Запоріжжя, Україна) та Інституту водних проблем і меліорації НААН (Київ, Україна), які стали переможцями конкурсу на виконання завдань, визначених ЄБРР.

Експерти консорціуму вже приступили до проведення дослідження стану Нижньодністровської зрошувальної системи і зараз працюють над на Одещині. Результати дослідження будуть презентовані вже в жовтні.

За темами