У Бангкоку розпочалася позачергова сесія Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, де 198 країн продовжать роботу над Паризькою угодою

3 Вересня 2018, 13:22
Новини Зміна клімату та озоновий шар

Сьогодні, 3 вересня, у рамках позачергової сесії допоміжних органів Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату та Паризької угоди делегації із 198 країн світу зустрілися в місті Бангкок (Королівство Таїланд), щоб продовжити роботу над правилами та процедурами імплементації положень Паризької угоди. Сесія триватиме з 3 по 9 вересня. Українська делегація т акож  бере активну участь у цьому процесі. Її очолює директор Департаменту з питань зміни клімату та захисту озонового шару Мінприроди Світлана Гринчук. 

Так, протягом сесії заплановано роботу над правилами та процедурами звітності щодо дії із запобігання зміни клімату (mitigation) та адаптації (adaptation) до зміни клімату, процедурами забезпечення прозорості дій та підтримки, а також розробкою механізмів передачі та запровадження передових екологічних технологій.  

Окрему увагу також буде приділено розробленню правил і процедур створення та функціонування реєстрів і питанням, які стосуються кліматичного фінансування. 

Нагадаємо, у 2016 році набула чинності Паризька кліматична угода. Україна однією з перших стала стороною цієї угоди.

Головна ціль Паризької кліматичної угоди - не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C (по можливості – не більше 1,5°C) відносно показників до початку промислової революції, коли людство почало спалювати величезну кількість викопного палива, що потягнуло за собою зміни клімату. Утримання глобального потепління на рівні 1,5-2°C потребує швидкого зменшення викидів парникових газів у атмосферу до нульового рівня впродовж другої половини ХХІ століття.

 Кожна країна зобов'язалась робити внески для досягнення цих двох цілей, так звані "національно визначені внески". У договорі йдеться про те, що ці вклади мають бути амбіційними і зростати з часом. Кожні п'ять років держави мають звітувати про зроблені внески у Секретаріат РКЗК ООН і ставити нові цілі. Перший звіт країни мають надати у 2023 році. 

Саму ж “Книгу правил” Паризької угоди планується прийняти на COP24, який відбудеться в м. Катовіце ( Польща) у грудні цього року.

За темами