Оргуський центр отримав нове обладнання, яке дозволить міжнародним експертам в онлайн-режимі підключатися до обговорень

14 Вересня 2018, 12:57
Новини

Представники проекту ОБСЄ під час зустрічі представників Мінприроди, фахівців Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та провідних національних експертів з питань охорони довкілля щодо завершення проекту ОБСЄ з підтримки Оргуських центрів у Східній Європі передали до українського Оргуського центру нове технічне обладнання. 

«Завдяки підтримці ОБСЄ ми сьогодні маємо цілком обладнаний та сучасний інформаційний центр, який дозволить проводити засідання із залученням фахівців з будь яких куточків світу в он-лайн форматі.  Ми відкриті до плідної співпраці с громадськістю», - сказала заступник директора Департаменту стратегії та європейського інтеграції Мінприроди Наталія Трофименко.

Водночас заступник посла ОБСЄ пан Джефф Ерліх упевнений, що роль Оргуського центру у встановленні реальної та ефективної комунікації між державою та її громадянами у питаннях екологічної безпеки та збереження природних ресурсів є дуже важливою.

«Наша зустріч сьогодні ще раз підтверджує, що команда центру твердо налаштована на проведення активної інформаційно-просвітницької та навчальної діяльності серед усіх зацікавлених сторін. Наявність такого сучасного майданчику безперечно дозволить сформулювати спільну оцінку екологічної політики держави, чітко розуміючи та враховуючи позицію громадськості та населення в цілому».

Нагадаємо, що Оргуський інформаційно-просвітницький центр був заснований при Мінприроди у 2003 році для зміцнення діалогу між державними органами і громадськістю та залучення якомога більшої кількості громадських організацій і  ЗМІ до вирішення екологічних завдань. 

Упродовж 2017-2018 років проект сприяв участі українського Оргуського центру у регулярних зустрічах усіх сторін Оргуської конвенції  та Оргуських центрів з різних країн, надавав консультаційну підтримку у проведенні міжнародних і національних проектів з питань реалізації положень Оргуської конвенції, Конвенції Еспоо, екологічної просвіти та освіти для сталого розвитку.

Нагадаємо, що у 1998 році в м. Орхус (Данія) було прийнято Конвенцію про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля –Оргуську конвенцію. Україна ратифікувала документ 6 липня 1999 року. 

ПОСИЛАННЯ:

Про Орхуський центр

/content/orhuskiy-centr.html 

Текст Орхуської конвенції

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=994_015 

Екологічна діяльність ОБСЄ в Україні

https://www.osce.org/project-coordinator-in-ukraine/environmental-activities

За темами