Фахівці Мінприроди провели тематичну зустріч з дітьми присвячену захисту озонового шару

17 Вересня 2018, 16:42
Новини Зміна клімату та озоновий шар

15 вересня 2018 року Міністерством екології та природних ресурсів України на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проведено зустріч зі школярами з нагоди святкування Міжнародного дня захисту озонового шару Землі.

Захід проходив за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Учасників зустрічі привітали зі святом заступник директора Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінприроди Валентина Василенко, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Володимир Вербицький та програмний аналітик Сектору екології та природокористування Програми розвитку ООН в Україні Алла Тинкевич

Заступник директора Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Валентина Василенко розповіла учням про необхідність збереження озонового шару.

«Наразі 98% озоноруйнівних речовин було виведено з обігу завдяки дії Монреальського протоколу - однієї з найбільш успішних екологічних угод, яка одночасно сприяла зменшенню наслідків кліматичних змін. Хоча озоновому шару було завдано значної шкоди, науковці припускають, що до 2050 року він має повністю відновитись. 30 років тому, 20 вересня 1988 року, Україна приєдналася до протоколу Я закликаю всіх не бути байдужими до проблеми збереження озонового  шару  і завжди пам’ятати, що майбутнє нашої планети знаходиться у ваших руках», - сказала Валентина Василенко

Після чого був представлений відеофільмом про озоновий шар та його руйнування «Ozzy Ozone», який учні споглядали з надзвичайною цікавістю.

Не менш зацікавлено молодь слухала в.о. директора ДУ «Національного антарктичного наукового центру» Міністерства освіти і науки України Євген Дикого про українські дослідження в Антарктиці на станції «Вернадського» (до 1996 року - станція «Фарадей», на якій вперше і з’явилося поняття «озонова діра»).

Такі станції мають лише 30 країн з 200. Було зауважено, що це надзвичайно важливо саме тому, що найперше руйнується озоновий шар на полюсах (причиною є довга полярна ніч, коли велика кількість молекул руйнуються і нічим не компенсується їх втрата), і дослідження там передбачають та попереджують можливі ситуації в інших частинах земної кулі.

На завершення начальник групи аналітичної Національного центру управління та випробовувань космічних засобів Державного космічного агентства України В’ячеслав Мороз з темою «Використання космічних засобів в Україні», звернувши увагу на важливість точності контролю всіх систем для отримання коректного результату.

Під час зустрічі учасники мали можливість поспілкуватись із спікерами та отримати відповіді на питання, що їх цікавили.

Проведення таких заходів сприяє підвищенню рівня екологічної свідомості дітей та привертає їхню увагу до глобальних екологічних проблем, таких як зміна клімату та збереження озонового шару.

За темами