Остап Семерак: «Двом заказникам в Україні надано статус природоохоронних територій загальнодержавного значення»

26 Вересня 2018, 15:46
Новини

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що розширення території меж та надання природоохоронного статусу  заказникам  дасть можливість  зберегти  особливо  цінні природні комплекси в Дніпровській, Тернопільській та Черкаській областях та сприятиме зміцненню національної екологічної  мережі держави.

Сьогодні, 26 вересня 2018 року на засіданні Кабінету Міністрів України членами Уряду було схвалено проект Указу Президента України «Про   території  та об’єкти  природно-заповідного фонду загальнодержавного значення».

За словами Міністра, відповідним Указом передбачено надати вищий статус  територій загальнодержавного значення ландшафтному заказнику «Базавлуцький  прибережно-річковий комплекс», розміщеного  в Дніпровській області та  ботанічному заказнику «Жажоби», створеного в Тернопільській області.

«Збереження  та розширення  територій природно-заповідного фону України  - вперше за багато років пріоритет в роботі Уряду. Підтвердження цьому  регулярна робота  по ухваленню рішень необхідних для збереження довкілля.  І я вдячний всім колегам-урядовцям за велику увагу  до проблем української природи і підтримку їх вирішення.  Сьогодні  ми в чергове зробили потрібний  крок для збереження  і відновлення унікального генофонду флори і фауни. Ми унеможливили  зникнення  рідкісних, зникаючих та типових екосистем, а головне    території та об’єкти ПЗФ  в єдину природоохоронну структуру»,-  зазначив Остап Семерак.

Крім того, Указом передбачено розширення меж  ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Тарасів обрій», розташованого в Черкаській області.  Зокрема,  буде включено до його території  311 гектарів земель державної власності, у тому числі 209 гектарів, які перебувають у  постійному користуванні ДП «Золотоніське лісове господарство» та  102 гектари земель запасу  природоохоронного призначення, які розташовані  за межами  с. Калеберда  та території Канівського району.

 Міністр також підкреслив, що   питання створення та  розширення  заказників підтримано місцевими жителями, науковими та природоохоронними організаціями, зокрема і  ДП «Золотоніське лісове господарство», за рахунок територій якого це вдалося реалізувати.

«Територія заказника розташована навпроти  Тарасової гори у Каневі  на лівому березі Дніпра має особливе не лише ментальне, а й  природо цінне значення. Мальовничі краєвиди та заповідні території заказника можна буде споглядати з оглядової тераси   Шевченківського  національного заповідника, що дасть зможу туристам уявити, як виглядав Дніпро-Славутич в історичному минулому», - підкреслив Остап Семерак.

  Міністр також відзначив, що території ландшафтного заказнику «Базавлуцький  прибережно-річковий комплекс» та  «Тарасів обрій», входить до складу об’єкта Смарагдової  мережі, що створена в рамках Бернської конвенції і межує з  об’єктами  мережі на заході.

Остап Семерак нагадав, що збереження та відтворення цінних природних комплексів, різноманітності ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, збереження у природному стані  окремих  унікальних  природних утворень є однією з основних вимог  вступу України до ЄС.

 

За темами