Парламент продовжив до 2020 року Загальнодержавну програму зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему

16 Жовтня 2018, 18:32
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Верховна Рада у другому читанні та в цілому проголосувала за розроблений  Мінприроди законопроект  № 6624, яким передбачено продовження дії Загальнодержавної програми зняття з експлуатації ЧАЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також виділення необхідного фінансування на продовження робіт на згаданих об’єктах.  За відповідне рішення проголосувало 229 народних депутатів.  

Як повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, оновлена Загальнодержавна програма продовжена до 2020 року. Це дозволить виконати головні заплановані заходи. Йдеться, зокрема, про завершення  будівництва та введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту, введення  в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу і початок робіт із перевезення відпрацьованого ядерного палива та переробки радіоактивних відходів, накопичених за період експлуатації Чорнобильської АЕС.

«Нарешті ми отримали єдиний документ, який визначає подальші  кроки   виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Адже через законодавчі колізії значну кількість запланованих заходів раніше було виконано не в повному обсязі», - пояснив Міністр екології.

Як відомо, раніше Мінприроди  наполягало на продовженні дії Загальнодержавної програми, яка закінчилася у 2012 році, що унеможливлювало виконання  подальших заходів зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Це досить тривалий процес. Він відбуватиметься протягом кількох десятиліть. Саме тому для забезпечення безумовного виконання  запланованих робіт до 2065 року і бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року було необхідно внести зміни до цієї Загальнодержавної програми. 

За темами