Україні через дії Росії довелося заблокувати низку рішень Комісії із захисту Чорного моря

26 Жовтня 2018, 23:05
Новини Діяльність міністерства

У Стамбулі (Туреччина) відбулося 34-е чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, де цього року головує Російська Федерація.  Україні довелося заблокувати низку рішень Комісії, оскільки  представники РФ намагалися усіляко впливати на прийняття рішень, зокрема, щодо участі громадян України з АР Крим в роботі допоміжних органів Комісії, які б мали представляти інтереси Російської Федерації. 

«Мінприроди та Міністерство закордонних справ України зайняли жорстку позицію та заблокували ухвалення річного бюджету для фінансування робочих груп Комісії за участю представників АР Крим та м. Севастополя, які типу мали б представляти інтереси РФ. Будь-які рішення, що розглядаються  робочими групами Комісії за участю громадян України з АР Крим, номінованих Росією, є нелегітимними», – прокоментував ситуацію Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. 

Він зазначив, що представники РФ вже не вперше намагаються використати міжнародну арену для легалізації анексії Криму. Нещодавно українська делегація за підтримки делегацій із інших країн не  допустила подвійного звітування в Секретаріаті РКЗК ООН про викиди парникових газів на території Криму. Тоді РФ  намагалася відзвітуватися за Крим. 

Нагадаємо,  24-25 жовтня у Стамбулі (Туреччина) відбулося 34-е чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення. Під час засідання обговорювалися питання щодо бюджету та робочої програми Комісії на 2018-19 рік, заслуховувалися звіти країн – учасниць Конвенції про виконання ними Стратегічного плану дій щодо Чорного моря (Софія, 2009), вимог Конвенції та інші організаційні аспекти поточної діяльності Комісії та її Постійного Секретаріату. Також на засіданні головування перейшло до Туреччини, яка головуватиме у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення упродовж наступного року.

За темами