Мінприроди першим розпочало процедуру СЕО документа державного планування загальнонаціонального рівня

30 Жовтня 2018, 14:56
Новини Стратегічна екологічна оцінка (СЕО)

В Україні розпочато першу процедуру стратегічної екологічної оцінки (СЕО) документа державного планування загальнонаціонального рівня. Так, 30 жовтня її розпочав проект Національного плану управління відходами. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Для органів влади стратегічна екологічна оцінка – абсолютно нова процедура, якої ніколи не було в Україні, проте вона успішно діє в країнах ЄС. Ми першими розпочали процедуру екологічної оцінки (СЕО) документа державного планування загальнонаціонального рівня. Зараз її проходить розроблений нами проект Національного плану управління відходами. Маємо перевірити, наскільки безпечним для громадян та довкілля є можлива його реалізація», – повідомив Остап Семерак, зазначивши, що запропонований проект Плану передбачає створення відповідної інфраструктури управління відходами та стане основою для регіональних планів управління.

Зокрема, у рамках проходження процедури СЕО буде відправлено заяву до Міністерства охорони здоров’я на визначення обсягу досліджень, що дозволить врахувати та передбачити можливі загрози реалізації Нацплану для громадян. Також у процесі здійснення СЕО, зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля як ґрунти, атмосферне повітря, водні ресурси, кліматичні фактори та проведено аналіз слабких та сильних сторін проекту Плану з точки зору екологічної ситуації. Сама процедура СЕО триватиме щонайменше 45 днів. Інформація для громадського обговорення оприлюднена на сайті Мінприроди: /timeline/SEO.html

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Національного плану управління відходами подаються на електронну адресу: shorobura@menr.gov.ua . Довідкова інформація: 206-31-65. Обговорення триватимуть до 14 листопада.

Нагадаємо, Україна ухвалила два важливі євроінтеграційні закони: ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» та ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку». Останній вступив і дію 12 жовтня 2018 року. Завдання процедури ОВД перевірити об’єкти, які збираються вести планову діяльність (будівництво або реконструкцію конкретного об’єкта) на дотримання екологічних вимог. Натомість завдання СЕО – провести оцінку стратегічних документів розвитку, наприклад, окремих населених пунктів, регіонів чи національних програм.

За темами