Остап Семерак: «Україна цілеспрямовано рухається в напрямку розвитку зеленої енергетики»

12 Листопада 2018, 18:05
Новини Зелена економіка

12  листопада  2018  року, в  рамках  Міжнародного форуму  з енергетики для сталого розвитку, між Міністерством екології та природних ресурсів України,  Європейським Банком Реконструкції та Розвитку  та НАК «Нафтогаз України» було підписано Меморандум про порозуміння щодо скорочення неорганізованих викидів метану в ланцюжках поставок газу в Україні.

Від Мінприроди  Меморандум підписаний Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком.  Також у підписанні взяли участь голова НАК «Нафтогаз Україна» Андрій Коболев та директор департаменту енергоефективності  і змін клімату ЄБРР Террі МакКалліон.

Його мета  - впровадження сталих енергетичних інвестицій у газовому секторі України, які сприятимуть скороченню викидів парникових газів і зменшенню забруднення повітря.

За словами Остапа Семерака, підписання Меморандуму  це  ще один важливий крок в рамках виконання  взятих Україною зобов’язань пунктів Паризької угоди у сфері змін клімату.

«Даний меморандум – фіксація наших спільних намірів та для створення  юридичного кворуму для  сталого розвитку української нафтогазової галузі. Україна є першою країню серед Енергетичного Співтовариства  і це  дає нам можливість не лише бути учасником, а впливати на прийняття рішень. Сьогодні ми обєднали зусилля і разом працюватимемо над виконанням міжнародних кліматичних зобов’язань. Ми очікуємо швидких, наступальних кроків в напрямку зменшення парникових газів в  Україні»,- сказав Остап Семерак.

В рамках меморандуму, сторони співпрацюватимуть у розробці програми «Скорочення неорганізованих викидів метану в ланцюжках поставок газу в Україні, яка  включатиме у себе і досліджень в рамках технічного співробітництва, спрямованих на скорочення викидів метану  в нафтогазовому секторі.

Також  буде розроблено методологію, інструменти, типових форм і процедур для періодичного вимірювання та оцінювання таких викидів і звітування про них.

За темами