Європарламент визначив успішніші напрямки природоохоронних реформ

19 Листопада 2018, 15:15
Новини Євроінтеграція

Дослідницький центр Європейського парламенту опублікував дослідження результатів впровадження європейського законодавства  у Молдові, Грузії та Україні згідно з ухваленими угодами про асоціацію.

Зокрема, окрема глава присвячена реформам у природоохоронній галузі, адже для забезпечення сталого розвитку та розвитку зеленої економіки, Україна в рамках Угоди про асоціацію зобов'язалася імплементувати 26 директив та 3 регламенти Європейського Союзу.

У першу чергу у  дослідженні відзначено, що Україна здійснює значний прогрес в ухвалення євроінтеграційних законів, зокрема, щодо захисту рослин і тварин, оцінки впливу на довкілля, стратегічної екологічної оцінки, впровадження інтегрованого підходу в управлінні водними ресурсами, а також внесення змін до існуючого законодавства щодо питної води.

Заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Микола Кузьо в якості позитивного прикладу переходу України до норм європейського екологічного законодавства та його адаптацію до українських реалій серед іншого назвав реформування водної галузі.

"Після прийняття відповідних законів, ми зараз успішно створюємо басейнові ради, до яких активно долучаються водокористувачі, представники центральної та місцевої влади. З 1 січня запрацює новий державний порядок моніторингу вод. Він теж повністю відповідає стандартам та регламентам ЄС", - розповів Микола Кузьо.

Водночас у дослідженні наголошують, що окрім виконання технічних вимог, Україні необхідно докладати ще більше зусиль у всіх сферах національної економіки  для досягнення поставлених цілей.

Дослідження – за посиланням

За темами