Народні депутати розпочали збір підписів на підтримку законопроекту “Про Державну природоохоронну службу України”

22 Листопада 2018, 16:10
Новини Природно-заповідний фонд

21 листопада 2018 року ініціативна група народних депутатів України розпочала збір підписів на підтримку проекту Закону України “Про Державну природоохоронну службу України”. Законопроект підписали члени Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи -Анатолій Дирів, Іван Рибак, Павло Дзюблик. 

Під час презентації законопроекту заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко підкреслив, що законопроект закладає основу реформи державного екологічного контролю (нагляду) шляхом створення нового природоохоронного органу на заміну Державної екологічної інспекції України. 

Документ розроблено на виконання урядової Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері довкілля від 31/05/2017 та відповідно до спільно погоджених пріоритетів із Європейським Союзом та Європейським банком реконструкції та розвитку.  

“Держава довго йшла до цього закону, і українська природа, і українське суспільство давно чекає на позитивні зміни. Цей законопроект є фундаментальним і ми не маємо права пропустити шанс реформувати систему державного екологічного контролю”, - наголосив  народний депутат Іван Рибак. 

Законопроект підготовлено Командою підтримки реформ при Мінприроди. Він пройшов обговорення у рамках спеціальної робочої групи при Мінприроди до складу якої увійшли провідні громадські організації та народні депутати України Також концепція створення нової природоохоронної служби обговорено з донорською спільнотою. 

“Відповідно до законопроекту інспектори нової Державної природоохоронної служби про України інспектори проходитимуть ретельний конкурс та матимуть ширші права та повноваження. Крім того  більше не працюватиме   принцип “Хто перший - той і штрафує”. Відтепер функції контролю (нагляду) зібрані в одному відповідальному органі - Державній природоохоронній службі України”,- сказав Василь Полуйко. 

Він також підкреслив, що для запуску нової Державної природоохоронної служби не потрібно додаткових видатків з Державного Бюджету Україну. Для цього передбачені кошти із існуючих видатків на природоохоронний контроль у різних державних органах. Крім того, вивільняються кошти від ліквідації старої Держекоінспекції. Ще одним джерелом фінансування нової Служби стануть 10% від стягнутих збитків за шкоду довкіллю у її спецфонд на матеріально-технічне забезпечення. 

В свою чергу, перший заступник голови Комітету ВРУ Анатолій Дирів, відзначив якість підготовленого законопроекту в напрямку впровадження в Україні європейського підходу природоохоронного нагляд та контролю і закликав народних депутатів підтримати законопроект.

За темами