Остап Семерак: «Місцеві громади мають активніше користуватися законодавчими інструментами для вирішення екологічних проблем»

22 Листопада 2018, 16:07
Новини

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що сьогодні в Україні вже є багато діючих законодавчих інструментів, які дають сильну владу територіальним громадам регулювати екологічні питання і впливати на їхнє вирішення.  Про це він заявив сьогодні під час  конференції «Муніціпалітети за стале зростання», яка проходить в Києві.

«Сьогоднішня зустрічь із українськими мерами - чудова нагода «звірити годинники» в реалізації екологічних пріоритетів. Система екокординат українців змінилася, і ми маємо вибудовувати національну і регіональну еко політику враховуючи це», - сказав він.

Він також нагадав, що за даними екологічних досліджень 36% українців вважають, що вирішення екологічних питань  повинна займатися центральна влада. А 38% впевнені, що ці проблеми мають вирішувати органи місцевого самоврядування, підкресливши, що це означає, що  органи влади усіх рівнів мають об єднати свої зусилля в напрямку вирішення екологічних проблем.

Міністр закликав, громади бути активнішими, користуватися врегулюваними державною інструментами  і відстоювати свої екологічні права.

«Серед таких інструментів  процедура ОВД. Вона дала громадянам механізм захисту своїх екологічних прав. Слідкуйте за процедурою проходження оцінки впливу на довкілля в своєму населеному пункті та беріть   в  обговоренні активну участь. Другий інструмент – СЕО. Абсолютно нова процедура, якої ніколи не було в Україні, проте вона успішно діє в країнах ЄС. Якісна процедура СЕО на додаток до ОВД – це потужний інструмент планування розвитку міст та громад, що попереджає та мінімізує шкоду довкіллю», - сказав Міністр.

Також Остап Семерак вкотре закликав місцеву владу використовувати екологічний фонд на потреби відновлення довкілля.

За темами