Мінприроди стало національним координатором зі зміни клімату Угоди мерів в Україні

22 Листопада 2018, 16:11
Новини

Уряд України  і підписанти «Угоди мерів» об’єднали зусилля для підготовки і реалізації регіональних планів дій зі сталого енергетичного розвитку та  боротьби зі зміною клімату. Відповідне рішення було прийнято сьогодні під час конференції «Муніципалітети за стале зростання»,яка проходить в Києві.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  подякував колегам з ЄС за проект «Угода мерів».

«Цей проект справді об`єднав місцеві, регіональні та національні органи влади країн Східного партнерства у їх прагненні розвивати регіональну політику на основі принципів сталої енергетики, зменшення залежності від викопного палива та боротьби зі зміною клімату. Відтереп  Мінприроди відсьогодні виконуватимемо функції національного координатора зі зміни клімату в проекті «Угода мерів», - сказав він.

Міністр також нагадав, що через три тижні буде рівно три роки як  світовою спільнотою, в тому числі і Україною, було прийнято нову глобальну Паризьку кліматичну угоду.

«Мені приємно відзначити, що Україна є активним учасником цього світового процесу. Ми одними з перших завершили процес ратифікації Паризької угоди та разом з усім світом працюємо над напрацюванням її правил та механізмів, які мають бути прийняті на Конференції ООН в Катовіце в грудні цього року», - сказав Міністр.

Остап Семерак також додав, що за цей період у сфері зміни клімату у нашій внутрішній політиці було багато зроблено.

Зокрема, прийнято Концепцію реалізації державної кліматичної політики до 2030 року, План заходів для її виконання, Україна увійшла у першу десятку країн світу, які розробили та подали у Секретаріат ООН Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року, прийнято Енергетичну стратегію та ще ряд важливих документів. Усі вони містять цілі та заходи, які нам потрібно реалізувати вже в найближчі роки. 

За словами, міністра виконати всі ці завдання можливо якщо об’єднаємо зусилля органів центральної виконавчої та законодавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, науки.

За темами