Судове засідання щодо оскарження мисливцями рішення Мінприроди внести лося до Червоної книги перенесено на 4 лютого

27 Листопада 2018, 13:40
Новини

Окружний адміністративний суд м.Києва, який  26 листопада мав розглянути справу про оскарження мисливцями рішення Міністерства екології та природних ресурсів щодо внесення лося до Червоної книги та заборони полювання на нього, переніс своє засідання на 4 лютого 2019 року.

Також 26 листопада третьою стороною  у справі долучилися зоозахисники та екологи Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), які підтримують позицію Мінприроди та науковців.  До наступного судового засідання сторони мають ознайомитися із матеріалами справи.  

Нагадаємо, позивачем є ТОВ «Метос», яке спеціалізується на мисливстві, відловлюванні тварин і надані пов’язаних із ними послуг.

Його представники наполягають, що держава ухвалила необґрунтоване рішення про внесення лося європейського до Червоної книги України та заборону полювати на нього.

Водночас Мінприроди вважає необгрунтованими вимоги  ТОВ «Метос» скасувати наказ про внесення лося європейського до Червоної книги України, оскільки при прийнятті даного рішення не відбулося порушення як прав позивача, так і природоохоронного законодавства.

Нагадаємо, раніше Національна комісія з питань Червоної книги України проголосувала за внесення лося європейського до Червоної книги України. У грудні 2017 року Міністр екології та природних ресурсів України  Остап Семерак підписав відповідний наказ. На початку 2018 року було розпочато  наукові дослідження, які дозволять встановити реальну чисельність тварин в Україні. Влітку також набуло чинності збільшення відшкодування збитку за браконьєрство вчетверо – від 130 тис грн за вбивство лося.  Водночас  мисливці подали до суду на Міністерство екології та Національну Академію наук України, бажаючи скасувати наказ від 19 грудня 2017 року про внесення лося до Червоної книги України.

За темами