ДАЗВ з допомогою ЄС продовжує удосконалювати українську систему поводження з радіоактивними відходами

5 Грудня 2018, 16:54
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Завершилася реалізація проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу, який спрямовувався на посилення безпеки при поводженні з усіма видами радіоактивних відходів (РАВ). Бенефіціаром цього проекту, виступило Державне агентство України з управління зоною відчуження.

«Ми раді повідомити, що ще один проект допомоги ЄС Україні успішно завершився. Його реалізація дозволила удосконалити національну систему поводження з РАВ з урахуванням міжнародно визнаних вимог щодо безпеки людини та навколишнього середовища в цілому», – підкреслює Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Результатом реалізації проекту «Підтримка при поводженні з радіоактивними відходами на промисловому комплексі «Вектор» в Україні»  стало – технічне завдання на проектування Технологічного корпусу з переробки твердих РАВ, звіт з аналізу безпеки об’єкта, звіт з оцінки впливу на довкілля і звіт щодо відповідності санітарним вимогам України. Окрім того, експерти підготували рекомендації та обґрунтування вибору критеріїв приймання відходів на захоронення в СОПСТРВ (спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів) та сховища типу ТРВ-1 і ТРВ-2 на основі переоцінки їх безпеки з урахуванням зауважень Держатомрегулювання. Ці кроки підвищать безпеку та економічну ефективність поводження з РАВ в Україні задля досягнення довгострокової мети – остаточного та безпечного їх захоронення.

За темами