Мінприроди завершило консультації із громадськістю щодо проекту Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення

2 Січня 2019, 11:33
Новини

Міністерство екологіі та природних ресурсів України завершило консультації із громадськістю щодо проекту Концепції реалізації державної політики в сфері промислового забруднення, який було оприлюднено у листопаді 2018 року. Про це повідомив заступник Міністра екологіі та природних ресурсів України з питань євроінтеграції Микола Кузьо.  

Проект Концепції держполітики у сфері промислового забруднення закладає основу для реформи дозвільної системи. Це не одна реформа, не один лінійний процес, тому для його успіху вкрай важлива участь усіх зацікавлених сторін: і громадськості, і бізнесу, і місцевої влади” — зазначив Микола Кузьо  під час громадського  обговорення проекту Концепції в Оргуському інформаційно-просвітницькому центрі. 

Всього до Мінприроди надійшло більше 30 пропозицій та зауважень, таблиця врахування результатів обговорення доступна за посиланням. 

Концепція передбачає реформування дозвільної процедури для промислових підприємств  з метою зменшення промислового забруднення довкілля. Зокрема, йдеться про впровадження інтегрованого дозволу і найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ), запровадження європейських підходів до оцінки комплексного впливу промислового об’єкта на довкілля, нових інструментів захисту своїх прав для громадськості.  

Також передбачено створення інформаційної системи, де б кожен бажаючий міг довідатися про фактичні обсяги забруднення та початок процедури отримання інтегрованого дозволу, дозвільну документацію, звітність та результати перевірки контролюючим органом. Реформу заплановано впровадити до 2028 року відповідно до графіку, який міститься у проекті Концепції. 

Проект концепції ставить за мету зменшення обсягів промислових викидів на 22,5% до 2030 року, для досягнення мети окрім іншого, потрібнорозробити перелік найкращих доступних технологій та методів управління, механізми їх впровадження, забезпечити технічні та правові передумови для збору та оприлюднення даних, налагодити роботу контролюючих органів. ” — підкреслив пан Кузьо. 

Нагадаємо, проект Концепції опублікований 16 листопада 2018 року - до 16 грудня представники бізнесу та громадськості мали можливість надіслати свої зауваження та пропозиції. 20 грудня відбулося громадське обговорення Концепції в Оргуському інформаційному центрі. 

До обговорення долучилися представники громадських організацій, промисловостіпрацівники Міністерства екології та природних ресурсів України, представники Громадської ради та Команди підтримки реформ при Мінприроди. 

Після завершення процедури погодження з центральними органами виконавчої влади, документ буде передано на розгляд Кабінету Міністрів України. 

ПРОТОКОЛ громадського обговорення проекту Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення

Таблиця врахування результатів громадського обговорення

 

За темами