Українські фахівці пройшли навчальний курс від МАГАТЕ щодо створення сховища РАВ у глибоких геологічних формаціях

29 Січня 2019, 11:17
Новини Радіаційний захист

Під час навчального курсу МАГАТЕ щодо фундаментальних основ створення геологічного сховища для захоронення радіоактивних відходів (РАВ) в Україні, міжнародні та українські експерти розглянули світовий досвід у цій сфері та наступні кроки у рамках національного проекту UKR9038. Окрім технічних та безпекових аспектів, фахівці також приділили увагу питанню залучення громадськості до проектів таких захоронень.

«Сьогодні ми спільно з МАГАТЕ та Єврокомісією працюємо над ранньою концепцією геологічного захоронення в Україні, без якої ми не зможемо перейти до практичних кроків. Багато вже було зроблено, але ми продовжуємо переймати досвід західних колег, які вже успішно втілили подібні проекти. Зокрема, на цьому етапі ми починаємо працювати із зацікавленими представниками громадськості», – підкреслив заступник Голова ДАЗВ Володимир Фещенко.

Під час курсу учасники також ознайомились із основами розробки національної програми створення сховища у глибоких геологічних формаціях, її термінами, інформацією про потенційні майданчики, структуру управління їхніми дослідженнями та обсягом необхідних досліджень місцевості, які дозволять остаточно визначити майданчик. Кожна тема була доповнена інформацією про міжнародний досвід у цій сфері.

За темами