Остап Семерак «В Україні буде створена нова система здійснення державного моніторингу охорони атмосферного повітря»

29 Січня 2019, 13:43
Новини

Міністерство екології та природних ресурсів України підготувало проект Постанови КМУ «Деякі питання  здійснення  державного моніторингу  в галізі охорони атмосферного повітря».  Відповідно до неї буде  затверджено Порядок здійснення державного моніторингу  у галузі охорони атмосферного повітря.  

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, сьогодні існує необхідність у реформуванні діючої системи  моніторингу  атмосферного повітря, оскільки  існуюча  не дає змоги в повній міри  отримувати оперативну інформацію  про концентрації забруднення  речовин  та вживати оперативних заходів реагування.

«В Україні ця проблема вкрай актуальна і навіть не потребує додаткової аргументації. Впровадження системи моніторингу  забезпечить   право українців  на отримання інформації  про  стан навколишнього природного  середовища. Крім того, дасть можливість громадянам брати участь у розроблені та формуванні політики щодо покращення моніторингу», -  розповідає Остап Семерак. 

За його словами, нова система базується на імплементації стандарту і моделі ЄС і є виконанням Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Наразі проект постанови надісланий на погодження інші органи центральної влади.

Міністр також підкреслив, що   запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації  про стан атмосферного повітря, а це дасть можливість  для прийняття ефективних управлінських рішень та забезпечення контролю. Крім того, передбачено розроблення  планів  покращення  якості атмосферного повітря  на основі аналізу показників його стану. 

З текстом проекту можна ознайомитися на сайті Мінприроди. 

За темами