Василь Полуйко: «Лось європейський і надалі буде охоронятися як червонокнижний вид тварин»

1 Лютого 2019, 10:35
Новини Природоохоронний нагляд Біорізноманіття

Заступник міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко переконаний, що занесення лося європейського до Червоної книги було  єдиним правильним рішенням для збереження  його популяції в Україні. І будь які дискусії з цього приводу є абсурдними.

Про це він заявив під час  панельної дискусії в Укрінформі,  організованій

представниками Київського зоопарку та ГО «Юристи за захист тварин».

«Ми «звірили годинники думок» з науковцями, зоозахисниками та громадськістю, які беззаперечно підтримують позицію Мінприроди  щодо занесення лося до Червоної Книги. І вкотре переконалися, що  рішення якому передував  колосальний супротив і брудна інформаційна кампанія був правильний. Лось європейський і  на даний момент залишається червонокнижним видом тварин», -  сказав Василь Полуйко.

За його словами,  проти лося в Червоній книзі мисливці,  які стверджують що внесення лося в Червону книгу «підриває» мисливську галузь. Коли мова йде про збереження біорізноманіття керуватися виключно економічними чинниками, ми не можемо.

«Боротьба за збереження лося не припиняється. Черговий етап, 4 лютого 2019 року в Окружному адміністративному суді м. Києва. І компромісу тут бути не може. Ми європейська країна і маємо як і інші держави докласти зусилля для  збереження   зникаючих біовидів», - сказав заступник Міністра.

В свою чергу засновник Г.О. «Єдина Планета» Павло Вишебаба  висловив  повну підтримку діям Мінприроди у питанні занесення лося до Червоної книги.

«Юристи нашої громадської організації вважають цілковито неправомірним рішення першої інстанції  Окружного адміністративного суду м.Києві щодо відміни рішення Національної комісії з питань Червоної книги. Сподіваюсь, в апеляції це буде доведено. І закон і здоровий глузд розставлять все на свої місця», - сказав Павло Вишебаба.

Він також зазначив, що проти лося в Червоній книзі люди, які мають фінансову зацікавленість у цьому питанні – це мисливські організації.

«Їх методи відомі. Якщо вони під камерами в центрі Києва вчиняють провокації, а ви знаєте що під час мітингу під Окружним адміністративним судом м.Києва мені було залито одне око зеленкою і я отримав хімічний опік. Якщо вони це роблять на очах поліцейських, під камерами ЗМІ, що вони роблять у лісі? Без правоохоронців і камер? Я думаю, що як це було доведено нашими колегами зоозахисниками, на одну ліцензію на лося вбивається не одна тварина. І враховуючи емоційний стан цих мисливців та жагу до провокацій, це цілком імовірно. І тому популяція лося, думаю, значно менша, ніж заявлена цифра у шість тисяч осіб. Тому давайте не піддаватись на провокації. Науковці виступають «за» внесення лося до Червоної книги України, зоозахисника також «за». Нехай так і буде», - сказав  зоохахисник. 

Присутній на панельній дискусії профільний фахівець Інституту зоології ім..Шмальгаузена, представник Національної комісії Червоної книги Сергій Межжерін,  стверджує, що  згідно офіційних даних, навіть якщо брати цифру 6 тисяч,  останні  роки спостерігається  значне пониження чисельності виду. Якщо раніше  під час наукової експедиції лося європейського можна  було зустріти досить часто, то зараз це велика рідкість.

«Проведене моделювання динаміки популяції лося працівниками лабораторії моніторингу Інституту зоології  показало, що зміна  природних умов  поступово буде приводити до зменшення кількості лосів, і  до 2050 року є загроза повного зникнення цього виду з території України. Крім того, цей вид дуже цінний для науки і знищення його господарськими методами недопустиме», - сказав Сергій Межжерін.

Він також  навів  приклад  Латвії, в країні територія  якої дорівнює території Київської і Чернігівської області, а  популяція лосів представлена 15 тисяч особин.

Нагадаємо, що наразі у судах перебуває дві справи щодо скасування Наказу Мінприроди «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України».

Мінприроди закликає громадськість, зоозахисників і всіх українців, підтримати і разом захистити право лося на життя в Україні.

 

За темами