Найбільш часті запитання

5 Лютого 2018, 12:43
Атмосферне повітря Інші документи

Які документи і коли потрібно подавати для взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря?

 

Відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря", постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2001 р. № 1655 "Про затвердження Порядку ведення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря", наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177 «Про затвердження Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 22.05.2002
за № 445/6733, Державному обліку в галузі охорони атмосферного повітря підлягають:

- об’єкти, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей та на стан атмосферного повітря;

- види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря;

- види і ступені впливу фізичних та біологічних факторів на стан атмосферного повітря.

Для взяття об'єкта на державний облік (зняття з обліку) необхідно надати до Мінприроди:

клопотання про взяття об'єкта на державний облік (зняття з обліку) за довільною формою на бланку заявника;

загальні відомості про об'єкт (додаток 2 наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177 );

інформацію про види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, за формою, яка наведена в табл. 2.1 додатку 2 до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177;

копію листа про реєстрацію звіту з інвентаризації викидів забруднюючих речовин;

матеріали, які підтверджують достовірність геодезичних координат об’єкта (копія технічного звіту з визначення геодезичних координат географічного центру (центроїда).

документи надаються у письмовій та електронній формі (XML - файл).

 Де перевірити, чи може підприємство здійснювати викиди в атмосферне повітря та в яких обсягах?

Перелік підприємств, які належать до І групи*, які отримали дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в Мінприроди України, доступний за посиланням: /content/perelik-subektiv-gospodaryuvannya-obekt-yakogo-nalezhit-do-i-grupi-yaki-otrimali-dozvoli-na-vikidi-zabrudnyuyuchih-rechovin-v-atmosferne-povitrya-stacionarnimi-dzherelami-v-minprirodi-ukraini-0101-01042017.html.

* До І групи належать об'єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. Ці підприємства повинні отримувати дозвіл на викиди в Мінприроди України. Об'єкти 2 та 3 групи отримують дозволи в обласних адміністраціях та Київської міської адміністрації.

Для отримання переліків виданих дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для об'єктів 2 та 3 групи рекомендуємо звертатися до відповідних обласних державних адміністрацій області або міста Києва.

 

 

Як дізнатися стан/якість атмосферного повітря у моєму регіоні?

Гідрометеослужба України збирає дані про концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі у 53 містах на 162 стаціонарних та 2 маршрутних постах системи моніторингу.

Програма обов`язкового моніторингу якості атмосферного повітря включає сім забруднюючих речовин: пил, двоокис азоту (NO2), двоокис сірки (SO2), оксид вуглецю (СО), формальдегід (H2CO), свинець та бенз(а)пірен. Деякі станції здійснюють спостереження за додатковими забруднюючими речовинами. Проводиться аналіз наявності забруднюючих речовин в опадах та сніговому покриві.

Основним критерієм якості повітря є ГДК (гранично-допустимі концентрації) забруднюючих речовин в повітря населених міст. Забруднення вимірюється у мг забруднюючих речовин в кубічному метрі повітря.

Інформація щодо стану забруднення атмосферного повітря в Києві та
дані Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського за посиланням

 

 

Куди повідомити про надмірне забруднення атмосферного повітря?

Повідомити про екологічне порушення можна за допомогою:

  1. Гарячої лінії ДЕІ - (044) 521 20 38.

Розклад роботи гарячої лінії: понеділок-четвер  – з 9.00 до 18.00; п’ятниця – з 9.00 до 16.45; обідня перерва – з 13.00 до 13.45.

На період дії карантину: 

Пн-Чт:8:00-17:00
Пт: 08:00 - 15:45

обідня перерва – з 12.00 до 12.45

Для полегшення процесу реєстрації заявника, рекомендуємо ознайомитися з переліком даних, які має вказати особа, згідно з законодавством України:

  • · ПІБ,
  • · Адреса проживання,
  • · Регіон, в якому сталося правопорушення,
  • · Короткий зміст правопорушення.
  1. Електронного звернення на сайті Міндовкілля.

 

За темами