Які документи і коли потрібно подавати для взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря?
Відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря", постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2001 р. № 1655 "Про затвердження Порядку ведення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря", наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177 «Про затвердження Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 22.05.2002
за № 445/6733, Державному обліку в галузі охорони атмосферного повітря підлягають:
- об’єкти, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей та на стан атмосферного повітря;
- види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря;
- види і ступені впливу фізичних та біологічних факторів на стан атмосферного повітря.
Для взяття об'єкта на державний облік (зняття з обліку) необхідно надати до Мінприроди:
клопотання про взяття об'єкта на державний облік (зняття з обліку) за довільною формою на бланку заявника;
загальні відомості про об'єкт (додаток 2 наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177 );
інформацію про види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, за формою, яка наведена в табл. 2.1 додатку 2 до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177;
копію листа про реєстрацію звіту з інвентаризації викидів забруднюючих речовин;
матеріали, які підтверджують достовірність геодезичних координат об’єкта (копія технічного звіту з визначення геодезичних координат географічного центру (центроїда).
документи надаються у письмовій та електронній формі (XML - файл).
Де перевірити, чи може підприємство здійснювати викиди в атмосферне повітря та в яких обсягах?
Перелік підприємств, які належать до І групи*, які отримали дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в Мінприроди України, доступний за посиланням: /content/perelik-subektiv-gospodaryuvannya-obekt-yakogo-nalezhit-do-i-grupi-yaki-otrimali-dozvoli-na-vikidi-zabrudnyuyuchih-rechovin-v-atmosferne-povitrya-stacionarnimi-dzherelami-v-minprirodi-ukraini-0101-01042017.html.
* До І групи належать об'єкти, які взяті на державний облік і мають виробництва або технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися екологічно безпечні технології та методи керування. Ці підприємства повинні отримувати дозвіл на викиди в Мінприроди України. Об'єкти 2 та 3 групи отримують дозволи в обласних адміністраціях та Київської міської адміністрації.
Для отримання переліків виданих дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для об'єктів 2 та 3 групи рекомендуємо звертатися до відповідних обласних державних адміністрацій області або міста Києва.
Як дізнатися стан/якість атмосферного повітря у моєму регіоні?
Гідрометеослужба України збирає дані про концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі у 53 містах на 162 стаціонарних та 2 маршрутних постах системи моніторингу.
Програма обов`язкового моніторингу якості атмосферного повітря включає сім забруднюючих речовин: пил, двоокис азоту (NO2), двоокис сірки (SO2), оксид вуглецю (СО), формальдегід (H2CO), свинець та бенз(а)пірен. Деякі станції здійснюють спостереження за додатковими забруднюючими речовинами. Проводиться аналіз наявності забруднюючих речовин в опадах та сніговому покриві.
Основним критерієм якості повітря є ГДК (гранично-допустимі концентрації) забруднюючих речовин в повітря населених міст. Забруднення вимірюється у мг забруднюючих речовин в кубічному метрі повітря.
Інформація щодо стану забруднення атмосферного повітря в Києві та
дані Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського за посиланням
Куди повідомити про надмірне забруднення атмосферного повітря?
Повідомити про екологічне порушення можна за допомогою:
- Гарячої лінії ДЕІ - (044) 521 20 38.
Розклад роботи гарячої лінії: понеділок-четвер – з 9.00 до 18.00; п’ятниця – з 9.00 до 16.45; обідня перерва – з 13.00 до 13.45.
На період дії карантину:
Пн-Чт:8:00-17:00
Пт: 08:00 - 15:45
обідня перерва – з 12.00 до 12.45
Для полегшення процесу реєстрації заявника, рекомендуємо ознайомитися з переліком даних, які має вказати особа, згідно з законодавством України:
- · ПІБ,
- · Адреса проживання,
- · Регіон, в якому сталося правопорушення,
- · Короткий зміст правопорушення.
- Електронного звернення на сайті Міндовкілля.