У зоні відчуження збудують сонячну елекстростанцію за «кіотські кошти», надані урядом Іспанії

27 Березня 2019, 15:55
Новини ЧАЕС та зона відчуження

На території Чорнобильської зони буде збудована ще одна наземна сонячна елекстростанція. Проект фінансується за кошти уряду Іспанії, сплачені у рамках співпраці з Україною за Кіотським протоколом. Так,  26 березня україно-іспанська делегація оглянула територію, на якій буде зведено новий об'єкт відновлювальної енергетики. До складу делегації увійшли Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанії в Україні, пані Сильвія Хосефіна Кортес Мартін,  представники Мінприроди та інших профільних міністерств, а також керівництво Державного агентства управління зоною відчуження. 

Проект майбутньої сонячної електростанції було затверджено наприкінці 2018 року.  Про це повідомила Директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України Світлани Гринчук за результатами робочої поїздки до зони відчуження у складі україно-іспанської делегації.

«Це продовження реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій,  які Україна отримала від Іспанії, переуступивши свої квоти на викиди парникових газів.  Єдина умова використання цих коштів – вкладання їх у проекти, які б забезпечували скорочення викидів парникових газів та мали б соціальний ефект і сприяли розвитку відновлювальної енергетики. Фотоелектростанції належать саме до таких. Це в дусі  політики Мінприроди щодо перетворення зони відчуження на територію змін та інновацій», - розповіла Світлана Гринчук.

Вона зазначила, що фінансування та сам проект сонячної електростанції у зоні відчуження  було схвалено  на  засіданні спільного наглядового україно-іспанського комітету,  який контролює  ефективність та доцільність використання «кіотських коштів», наданих урядом Іспанії.

Рішення про його створення було схвалено після того як Мінприроди у 2016 році вдалося відновити співпрацю з урядом Іспанії. Вона була "заморожена" майже 10 років тому, відколи Міністерство сільського господарства, харчування та навколишнього середовища Іспанії викупило в України так звані «одиниці установленої кількості викидів парникових газів» на 30 млн євро.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Мінприроди та Державне агентство управління зоною відчуження (ДАЗВ) запропонували бізнесу подавати заявки на відведення земельних ділянок під розміщення об’єктів відновлювальної енергетики. Загалом  надійшло понад 60 заявок з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Білорусі, України.

Наприкінці 2018 року в Прип'яті на території Чорнобильської АЕС  вже відкрито іншу сонячну електростанцію.  Вона знаходиться на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС, над 4-м атомним енергоблоком, що вибухнув 26 квітня 1986 року. Річна продуктивність електростанції становить 1024 МВт*год/рік.

За темами