Україна використовуватиме досвід Польщі у впровадженні реформи дозвільної системи в сфері промислового забруднення

1 Квітня 2019, 17:28
Новини

Делегація Міністерства екології та природних ресурсів України відвідала із робочим візитом Міністерство навколишнього природного середовища Республіки Польща. Тематика зустрічі – імплементація Директиви ЄС про промислове забруднення (Директива 2010/75/ЄС) та обміну досвідом між країнами щодо поетапного реформування дозвільної системи у сфері промислового забруднення, приведення звітування підприємств у відповідність до стандартів ЄС.

«Україна використовуватиме досвід Польщі у впровадженні реформи дозвільної системи, в тому числі – інтегрованого дозволу. Це важливо не тільки для успішних євроінтеграційних процесів в Україні, але і для майбутньої співпраці між країнами в природоохоронних та бізнес проектах», – підкреслив Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції. За словами Миколи Кузьо, ключове завдання реформи – створити на основі законодавства ЄС чіткі та прозорі правила гри для бізнесу в довгостроковій перспективі.

Окремо на зустрічі були висвітлені питання організації звітності, процесу розробки реєстру викидів та перенесення забруднюючих речовин, досвід щодо впровадження найкращих доступних технологій та методів управління.

Нагадаємо, восени 2018 року Мінприроди опублікувало проект Концепції реалізації державної політики в сфері промислового забруднення, в березні 2019 завершено процес погодження з центральними органами виконавчої влади. На черзі - подання проекту документу в Кабінет Міністрів України для затвердження.

За темами