Міністр екології Остап Семерак звернувся до Прем’єр-міністра з приводу критичної ситуації із підпалами сухої трави

8 Квітня 2019, 18:10
Новини

Міністр екології та природних ресурсів  Остап Семерак сьогодні, 8 квітня, під час засідання Стратегічного комітету  Кабінету Міністрів звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо критичної ситуації із самовільними підпалами сухостоїв, торішньої трави, а також щодо  випадків застосування неякісних пестицидів в аграрному секторі у  період весняно-польових робіт.

«Прем’єр-міністр підтримав звернення і дав доручення провести засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для подальшої координації та посилення взаємодії органів влади на всіх рівнях у боротьбі зі стихійними пожежами.», - прокоментував Остап Семерак по завершенню засідання Стратегічного комітету КМУ.

Він зазначив, що зусиль ДСНС та інспекторів  Державної екологічної інспекції України у боротьбі  зі стихійними пожежами - замало.

«Люди продовжують спалювати торішню траву та очерет. Їх не зупиняє навіть той факт, що у вогні гинуть не тільки рослини, але й тварини та люди. Тільки цієї весни у цих екогеноцидах загинуло три людини», - сказав Міністр екології.

Він висловив сподівання, що засідання Комісії  відбудеться найближчим часом, оскільки з настанням тепла і відповідно підвищенням температури повітря, зберігається загроза збільшення кількості пожеж.

Також під час засідання Стратегічного комітету Остап Семерак порушив питання використання неякісних пестицидів, зокрема,  під час весняної посівної кампанії, яка триває в Україні.

«Зараз тонами на поля виливаються отрутохімікати. Багато з них – контрабанда невідомого погодження. Про їх якість можна лише здогадуватися. Інша проблема - невміле та необережне застосування. Від цього гинуть бджоли роями, комахи, птахи і т.д. Зазнають шкоди люди, які попадають в зону їх застосування», - резюмував Міністр екології, зазначивши, що це питання також  має розглянути Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За темами