Остап Семерак: "На Львівщині буде створено ще один національний природний парк для захисту унікальних старовікових лісів"

13 Квітня 2019, 16:37
Новини Природно-заповідний фонд

Згідно Указу Президента України від 11 квітня 2019 року  на Львівщині у Турківському районі буде створено національний природний парк загальною площею  12 240 га. 

Як пояснив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, національний природний парк створюється з метою збереження унікальних старовікових лісів, розташованих на цих територіях.

«Створюючи нові національні природні парки, Україна поступово наближується до стандартів країн Європейського Союзу, де заповідними є близько15-18% територій. В Україні ця цифра, враховуючи підписані Президентом укази від 11 квітня, сягає лише близько 7%. Львівщина має унікальну природу, зокрема,  старовікові лісі. Зараз ми даємо цим територія природоохоронний статус. Це дозволить посилити екологічний каркас екомережі Карпат та дозволить поєднати природоохоронні території України з мережею Натура 2000 Польщі', - пояснив Остап Семерак. 

Частина територій майбутнього парку — це об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Це мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття у країнах Європи і деяких країнах Африки, яка діє з 1998 року. Зокрема в районі НПП «Бойківщина» — понад 30 видів рідкісних трав’янистих рослин.

До часу на території Львівщини функціонувало  377 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тисячі гектарів. У 2018 році в області створили 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 189 гектарів. Загалом у 2019 році на Львівщині заплановано створення ще 14 природоохоронних об’єктів площею 12 469 гектарів.

Довідково: Natura 2000 — мережа охоронних ділянок, центральний елемент у охороні біорізноманіття на території країн-членів Європейського Союзу. Елементами цієї мережі є типи природних середовищ (Special Areas of Conservation), рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення або руйнування.

Мережа охоплює дев'ять біогеографічних регіонів: Альпійський, Атлантичний, Чорноморський, Бореальний, Континентальний, Макаронезійський, Середземноморський, Паннонський та Степовий.

За темами