Остап Семерак: «41,3 % українців вважають охорону природи пріоритетним напрямком реформ у сфері довкілля»

15 Квітня 2019, 17:00
Новини Природно-заповідний фонд

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  переконаний, що завдяки спільній титанічній роботі всієї природоохоронної спільноти, вдалася відстояти право природної спадщини на збереження і суттєво збільшити площі територій ПЗФ.

Про це він заявив сьогодні, під час зустрічі із представниками природоохоронної спільноти України.

«2019 рік - без перебільшення можна назвати - Роком природної спадщини! Разом з науковцями, експертами, представниками органів  місцевої влади, громадськості вдалося зробити суттєвий крок в розвитку природно-заповідної справи в Україні. І я від імені всіх українців дякую всім хто був у цьому процесі і допомагав нам», - сказав Остап Семерак.

За його словами, сьогодні ця площа природно-заповідних територій  становить - 6,61%, коли у більшості країн ЄС 15-30%.

«На природоохоронній карті України в трьох областях, з’явиться нові парки, ще 7 – розширено, в переважній більшості за рахунок земель лісового фонду, і я дякую всім лісівникам України за підтримку  ініціативи збереження  природи України. Це великі кроки назустріч природі, які також демонструють послідовне виконання Україною  зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію із ЄС та інших діючих в Україні міжнародних конвенцій і угод. Так, ми всі добре розуміємо, що попереду багато організаційної роботи. Кінцева ціль - збільшити території ПЗФ України до 15% від площі країни, в найближчі два роки»,- сказав Міністр.

Він також додав, що сьогодні узгодили «дорожню карту» Мінприроди в сфері ПЗФ з експертним середовищем та громадськістю.

«Такі зустрічі дуже важливі. Ми почули зауваження і пропозиції. Дуже конструктивна. Важливо, ми рухаємося в одному напрямку. А це ознака, що в нас є всі шанси досягти успіху. Сподіваюся і в подальшому на велику підтримку всієї природоохоронної спільноти, адже ми робимо велику справу для української природи і майбутнього», - сказав Остап Семерак.

Міністр також підкреслив, що соціологічні дані свідчать, що 41,3 %  українців вважають серед всіх напрямків реформ, які проводяться у сфері довкілля, пріоритетним  є саме охорона природи. А це означає, що ми рухаємося  в правильному напрямку із суспільством.

Остап Семерак також запевнив, що Мінприроди і надалі активно буде проводити політику розширення території  природо-заповідного фонду, активно співпрацювати з науковцями, громадами, облдержадміністраціями щодо створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду на місцевому рівні.

 

За темами