Остап Семерак: "Новий Посол підтвердив наміри Японії посилити співпрацю у сфері екологічної безпеки"

3 Травня 2019, 16:36
Новини Діяльність міністра

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зустрівся з новопризначеним Послом Японії в Україні Паном Такаші Кураєм. Міністр привітав Повноважного Посла з призначенням на посаду та висловив сподівання про продовження подальшої плідної співпраці між Україною та Японією у питаннях охорони та збереження довкілля, а також посилення екологічної безпеки.

Як зазначив у ході зустрічі Остап Семерак, обидві країни тривалий час тісно співпрацюють та обмінюються досвідом у сфері екологічної реабілітації територій, постраждалих у результаті техногенних катастроф на атомних електростанціях у Чорнобилі та на Фукусумі.

«Питання трансформації зони відчуження, розвиток відновлювальної енергетики на цих територіях та введення об’єкту Укриття в експлуатацію є надзвичайно важливими для нас. Це знакові результати, яких вдалося досягти Україні у сфері радіаційної безпеки. Ми відкриті до будь-якого діалогу та співпраці з усіма партнерами з даного питання, адже нашими основними пріоритетами є питання екологічної безпеки», - пояснив Остап Семерак.

Крім того,  він зазначив, що для України є цікавим досвід Японії  по створенню національних природних парків та реформуванні сфери управління відходами. У цьому напрямку також вже є напрацювання по обміну досвідом і запровадженню передових японських технологій, у тому числі тих, що передбачають мінімізацію відходів та їх повторне використання.

Окремо Остап Семерак зупинився на питаннях протидії змінам клімату, оскільки Україна має багаторічні договори з Японією у рамках Кіотського протоколу, укладені  в 2008-2009 роках на загальну 440 млн євро. Згідно умовам договору використовуватися ці кошти можуть виключно  на реалізацію проектів, які б забезпечували скорочення викидів парникових газів та мали б соціальний ефект.

«Наша країна має багаторічну і тісну співпрацю з Японією у сфері протидії змінам клімату. Жодна країна сьогодні не може стверджувати, що її не стосуються чи вона не відчуває вже зараз негативних змін клімату.  Нашими країнами проведена велика робота з посилення партнерства у цій сфері.  Наразі за усіма незакінченими проектами за японськими «кіотськими коштами» виконання робіт або завершилось, або перебуває на фінальній стадії», - сказав Міністр екології та природних ресурсів України.

Також Остап Семерак презентував  проект, який передбачає оновлення автопарку  Державної екологічної інспекції України у рамках співпраці між Україною та Японією за Кіотським протоколом та запросив Посла на урочистий захід передачі нових автомобілів.

Посол Такаші Курай у свою чергу  запевнив у готовності Японії бути надалі  надійним партнером України у питаннях, які стосуються збереження довкілля і посилення екологічної безпеки. У свою чергу, Остап Семерак подякував Японії за надану допомогу та висловив сподівання щодо подальшого пожвавлення двосторонніх відносин, включаючи посилення  співпрацю в рамках Паризької кліматичної угоди, яка прийде на заміну Кіотському протоколу.

  

За темами