Де вже скоро можна буде перевірити воду на вміст пестицидів?

27 Травня 2019, 11:45
Новини Стале управління водними ресурсами Пестициди та агрохімікати

У новій сучасній лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Дністровського БУВР, яку мали нагоду відвідати фахівці Держводагентства та водники майже з усіх басейнів річок України. 

Фахівці лабораторії провели для гостей ознайомчу екскурсію, під час якої продемонстрували роботу сучасних приладів, які проводитимуть аналіз проб води за пріоритетними забруднюючими речовинами; визначатимуть хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод; специфічні синтетичні і несинтетичні забруднюючі речовини, що є характерними для басейну р. Дністер внаслідок антропогенного навантаження. 

Як раніше інформувало Держводагентство, у зазначеній лабораторії функціонуватимуть сектори хроматографічних, спектрофотометричних та фізико-хімічних досліджень. Крім того, створені сектори по підготовці зразків для досліджень. 

Новим і важливим напрямом у Програмі державного моніторингу є пріоритетні забруднюючі речовини. Для їх визначення придбано газовий хроматограф-мас-спектрометр Shimadzu GCMS-TQ 8040NX EI, який дасть можливість визначати пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки. 

Для підготовки проб води до хроматографічних досліджень придбана сучасна система очищення води з картриджами та інші прилади. 

Колектив лабораторії освоює специфіку закупленого обладнання, вивчає та впроваджує методики виконання досліджень, які тепер будуть визначатися по 35 пріоритетних забруднюючих речовинах. 

Для визначення хімічних і фізико-хімічних показників якості поверхневих вод Програмою державного моніторингу затверджені нові створи спостережень, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення. 

Перелік специфічних синтетичних і несинтетичних забруднюючих речовин буде встановлений скринінгом проб води. 

Бажаємо удачі нашим колегам із басейну Дністра для якнайшвидшого досягнення поверхневими водами регіону доброго екологічного та хімічного стану!

За темами