Напередодні передачі Україні в експлуатацію НБК відбувається заключне засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття».

9 Липня 2019, 19:39
Новини ЧАЕС та зона відчуження

У Києві  сьогодні відбулося заключне засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття». У ньому  взяли участь представники країн-вкладників, які разом з Україною фінансують будівництво НБК, - арки, якою у 2016 році було накрито зруйнований під час аварії четвертий енергоблок ЧАЕС.  Вже завтра – 10 липня,  у зоні відчуження за участю найвищого керівництва держави відбудеться урочиста здача-приймання нового безпечного конфайнмента (НБК) від компанії "Новарка" до ДСП ЧАЕС.

 Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів  Остап Семерак, який  брав участь у засіданні Асамблеї.

 У першу чергу він подякував країнам-вкладникам за величезну допомогу  Україні у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, а також реалізації проектів на проммайданчику Чорнобильської АЕС.

«На  сьогоднішній день українська сторона спільно з міжнародною спільною зробила все можливе для будівництва та фінансування унікальної споруди  - Нового безпечного конфаймента. Після введення в експлуатацію НБК буде продовжено його перетворення на екологічно безпечну систему відповідно до розробленої стратегії. Сподіваємося на подальшу співпрацю  з міжнародною спільнотою», - прокоментував Остап Семерак.

Він повідомив, що у державному бюджеті України на 2019 рік також передбачено відповідне фінансування видатків на експлуатацію нового безпечного конфаймента.

Крім того, сьогодні у Києві також відбувається засідання Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки (РЯБ), де обговорюється хід робіт зі створення необхідної інфраструктури у зоні відчуження для поводження з відпрацьованим ядерним паливом, зокрема, будівництво Сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2).

За темами