Мінприроди підготувало проект Указу Президента « Про створено національного природного парку Дніпровсько-Тетерівський»

12 Серпня 2019, 18:20
Новини Діяльність міністра Діяльність міністерства Природно-заповідний фонд

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що створення нового національного природного парку не лише розширить національну екологічну мережу держави, а й сприятиме  поліпшенню  екологічного стану  довкілля в  Київській області.

«Нарешті на карті природно-заповідних територій України  з’явиться ще один національний природний парк. Дніпровсько-Тетерівський НПП площею 30402,3 гектара буде створено  на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області»,- розповідає Остап Семерак.

За його словами, ця територія мала отримати природо заповідний статус ще 2008 року, проте  підготовлений  тоді Указ Президента, не був погоджений  ДП «Дніпровсько-Тетерівським лісомисливським господарством, і залишилася парком лише на папері. На довгі роки  ця унікальна територія соснових лісів, боліт, озер та заплав річок, стала улюбленим місцем елітного полювання для друзів Януковича  на мисливських землях Сухолуччя.  

Сьогодні, відповідний Указ про  створення НПП  підготовлений, який пройшов відповідні погодження і громадські обговорення був   підписаний  міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком  та засланий на розгляд Кабінету Міністрів  України.

Варто відзначити, що ця територія тривалий час була закрита для місцевого населення і відвідувачів. Свого часу тут знаходились мисливські угіддя радянсько-партійної верхівки і потрапити  сюди простим людям було неможливо. 

«Прикро проводити такі паралелі, але саме це обмеження втручання людини, дало можливість зберегти  за 60 кілометрів від столиці,  одну з найбільш диких ділянок природи на Київщині. Нині  це   -  унікальна лісова та водно-болотна фауна. Тут знайшли свій притулок сірі журавлі, чорні лелеки, орлани-білохвости та цілий ряд інших рідкісних птахів та звірів, занесених до Червоної книги. Є тут рослинні угруповання занесених до Зеленої книги  та види оселищ, що охороняються Бернською конвенцією», -  каже Остап Семерак.

Міністр також звертає увагу, що збільшення неконтрольованих відвідувачів, неналежний рівень охорони території та відсутність наукового підходу до збереження, ставить під загрозу ці природні цінності.

За його словами, на території майбутнього парку лишилася розвинена транспортна та господарська мережа,. Вона успішно може бути використана на користь туристичної інфраструктури та  облаштування парку. Самою територією угідь прокладено понад 20 км  бездоганних доріг, які можна використовувати для вело прогулянок.

«Новий національний природний парк розташований близько від Києва і  має усі шанси стати  каталізатором сталого розвитку регіону та базою для розвитку рекреаційної, туристичної, еколого-освітньої, природоохоронної, наукової діяльності. А головне – ми збережемо в центрі України, унікальний куточок дикої природи і збільшимо площу природо заповідних земель», - підкреслює Остап Семерак.

За темами