Всеукраїнська безстрокова екологічна акція «Посади дерево миру»

22 Серпня 2019, 16:02
Новини

  Всеукраїнська безстрокова екологічна акція  «Посади дерево миру»

Започаткована  в  Україні     5 листопада 2016 року за ініціативи Української греко-католицької церкви та підтримана Міністерством екології та природних ресурсів України.

Акція розпочалася в Міжнародний день попередження  експлуатації  навколишнього  середовища  під час війни і військових конфліктів.

 Акція проходитиме в Київ, у Міжнародний день попередження експлуатації  навколишнього  середовища  під час війни і військових конфліктів.

  Мета акції –  привернення уваги українців до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни,  до непоправної шкоди,  завданої  довкіллю України, екологічних проблем,  підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму. Це акція заклику до збереження природи, рідної української  землі та  країни.

Акція проходить третій рік поспіль по всій Україні . За цей період у понад  сотні міст і сіл, навіть у прифронтовій зоні в  Бахмуті та Авдіївці, були висаджені тисячі хвойних і фруктових «дерев миру». До акції приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади, представники Української православної церкви Київського патріархату, Духовне управління мусульман України, Верховна Рада України, Міністерство освіти і науки України, Державне агентство лісових ресурсів (2016 рік).

2016 рік –  Алея  лип на вулиці Небесної сотні м. Київ

–        Алея  фруктових дерев  у м. Вишгород

2017 рік  –  Алея дубів – Маріїнський парк м. Київ

–        Алея Миру м. Бахмут та м. Краматорськ

2018 рік –  Алея Миру Київський міський сад

–        Алея Миру у с. Моринці

–        Патріарший собор Воскресіння  Христового м. Київ

2019 рік  –  Алея Миру

 

 

 

Бюро екології Української Греко-Католицької церкви

2018 році -  виповнюється 10 років. Екобюро УГКЦ здійснюється через Міжєпархіальну екологічну мережу УГКЦ,
в якій діють 15 душпастирів екореферентів по всій Україні.

Робота Бюро направлена на формування християнської екологічної культури та підвищення екологічної свідомості у суспільстві шляхом освітньо-виховної діяльності та практичних ініціатив.

Результати роботи:

–       Створення Міжєпархіальної екологічної мережі; десятки видань на тему екологічного вчення Церкви та бережливого ставлення до природи;

–       За ініціативи Екобюро організовують і проводять екологічні літні табори, під час яких молодь вчиться через молитву,
перегляд фільмів,розвиваючі ігри,  пісні та практичні акції основам християнського вчення про відповідальність за природу.

–       Тисячі освітньо-виховних заходів на парафіях, у школах та вишах;

–       Організація Всеукраїнських екологічних конкурсів, у яких беруть участь тисячі школярів та студентів,

–       Підтримка міжнародних та започаткування Всеукраїнських екологічних акцій, як наприклад «Година Землі», «Ні підпалам сухої рослинності», «Великдень без пластику», «Пропаганда енергоефективності», «Менше сміття – краще життя» та «Посади дерево миру».

–       Завдяки служінню Бюро УГКЦ з питань екології сотні тисяч людей дізнались про екологічне вчення Церкви і отримали змогу ще більш дієво і цілісно свідчити свою віру в сучасному світі.

Еко освіта:

2018 року – в Україні створена Міжвідомча робоча група з питань запровадження екологічної  освіти в  Україні, яка працюватиме над пошуком сучасних інноваційних методів екологічного виховання суспільства та популяризації засад сталого розвитку.

 До її складу увійшли представники Мінприроди та Міносвіти. 

За цей період було успішно реалізовано проект «Компола», в рамках якого у 200 школах по всій Україні було встановлено компостер для перероблення харчових відходів.

Крім того,   були об’єднані зусилля вчителів шкіл  і працівників відділів еко освіти НПП по всій території України і проведено  тисячі тематичних еко уроків, екскурсій по об’єктах ПЗФ з учнями різних вікових категорій.

Наразі в Україні заплановано  будівництво 5-ти еко освітніх центрів на територіях НПП, які стануть центрами еко освітнього руху в Україні.

За темами