Проживання для населення поблизу колишнього уранового виробництва, що на Дніпропетровщині, буде безпечнішим

24 Жовтня 2019, 11:56
Новини Радіаційний захист Діяльність міністерства Ядерна енергетика

Це вдасться зреалізувати, завдяки постанові про фінансування першочергових заходів приведення у безпечний стан об`єктів і майданчика колишнього уранового виробництва «Придніпровський хімічний завод». Сьогодні її схвалив Камбін.

«Придніпровський хімічний завод» майже півстоліття виробляв уран для радянських ядерних бомб. З розпадом СРСР -  завод повторив його долю. Сьогодні це багато окремих підприємств різних форм власності. Основний перелік найбільш забруднених об’єктів колишнього уранового виробництва, хвостосховища та забруднені будівлі, обладнання, радіоактивні відходи залишилися у власності держави. На майданчику склалася система дуже неефективного управління безпекою, коли забрудненими будівлями колишнього уранового виробництва стали керувати як державні, так і приватні підприємства.  Прийшов час це змінити і подбати про нашу екологію.  Тож який план дій на 2019-2023 роки пропонує Мінеенерго, враховуючи положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»?

Найперше, Мінекоенерго пропонує розпочати реалізацію заходів спрямованих на покращення ситуації на територіях, що зазнали впливу від уранового виробництва, бо для населення мають бути створені безпечні умови проживання. По-друге, створити умови радіаційно-безпечної діяльності державних підприємств на майданчику колишнього ВО «ПХЗ» (ДП «Смоли», ДП «Бар’єр», ВП «ДХЗ» ДП «СхідГЗК»), що знову ж позитивно вплине на екологію та дасть поштовх для розвитку виробничого потенціалу на цьому майданчику.

Окрім цього, Постановою Україна підтверджує перед Європейським Союзом готовність виконувати зобов’язання  з атомної енергетики, у рамках Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною.

За темами