31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

31 Жовтня 2019, 09:13
Новини Стале управління водними ресурсами

Святкування Міжнародного дня Чорного моря було започатковано понад 20 років тому як громадсько-політична акція з нагоди ухвалення Конференцією міністрів довкілля країн Чорного моря, що відбулася 30-31 жовтня 1996 року у м. Стамбул, Туреччина, за участю представників Республіки Болгарії, Грузії, Румунії, Російської Федерації, Турецької Республіки та України Стратегічного плану дій для відновлення і захисту Чорного моря. Відтоді, країни – учасниці Конвенції про захист Чорного моря від забруднення відзначають Міжнародний день Чорного моря щорічно.

31 жовтня – це нагода привернути увагу спільноти до нагальних проблем довкілля Чорного моря. У цей день країни Чорного моря організовують природоохоронні акції із залученням широких кіл громадськості, що супроводжуються активною просвітницькою компанією у засобах масової інформації.

Україна відіграє провідну роль у процесі формування регіональної політики щодо Чорного моря, бере активну участь у діяльності керівного органу Конвенції про захист Чорного моря від забруднення – Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, представлена у складі консультативних, робочих та допоміжних органів цієї Комісії.

Україна проводить дипломатичну та консультаційну роботу задля отримання підтримки від країн – учасниць Конвенції позиції щодо неприпустимості порушення суверенітету та територіальної цілісності України та забезпечення дотримання міжнародного законодавства.

Так, під час 37-го чергового засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, яке відбулося 16-17 жовтня цього року в м. Стамбул, Туреччина, Українська сторона дотримуючись послідовності у своїй позиції щодо неприпустимості порушення суверенітету та територіальної цілісності України в контексті окупації території, вкотре заблокувала ухвалення річного бюджету для фінансування робочих груп Комісії за участю представників АР Крим та м. Севастополя, які б представляли інтереси Російської Федерації та є нелегітимними. Це засідання стало знаковим, оскільки Україна прийняла головування в Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, яке триватиме упродовж 2019-2020 років.

Серед пріоритетів головування України – посилення ролі Комісії як провідної природоохоронної організації міжнародного співробітництва в регіоні Чорного моря та посилення її взаємодії з іншими природоохоронними організаціями; сприяння вирішенню нагальних інституціональних проблем, зокрема, шляхом доопрацювання проектів документів, що регламентують діяльність Чорноморської комісії та офіційного штату її Постійного секретаріату.

Мінекоенерго України докладатиме належних зусиль аби використати період головування в Комісії задля просування національних інтересів України.

Відзначаючи нагальність збереження природної спадщини для майбутнього і прийдешніх поколінь, Міністерство енергетики та захисту довкілля зазначає, що чисте Чорне море – це не лише запорука сталого соціально-економічного розвитку усього Чорноморського регіону, а й добробут мільйонів людей, доля яких пов’язана з Чорним морем.

Майбутнє Чорного моря в наших руках! Збережімо його!

За темами